Радник президента Єврокомісії назвав ключову умову для примирення на Донбасі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Мирні ініціативи будуть плідними, якщо Київ поверне контроль над державним кордоном.

Так звана формула Штайнмаєра сама по собі не гарантує мирного врегулювання на Донбасі, натомість до примирення може призвести покрокова стратегія дій обох сторін конфлікту. Таку думку озвучив в інтерв’ю Інтерфакс-Україна спеціальний радник президента Європейської комісії Жана-Клода Юнкера з питань відносин з Україною Ельмар Брок.

"Я знаю добре Штайнмаєра. Він не людина Росії. Він був тим, хто вів переговори в лютому 2014 року з Януковичем, щоб його позбутися. Не забувайте про це. Я не можу сказати, що він – проросійський. Це буде несправедливо щодо до нього", - зауважив представник Єврокомісії.

На його думку, ситуація з виконанням мінських угод далека від оптимістичної. "За останні 5 років не відбулося ніяких змін. Нам потрібно знайти рішення, яке передбачає покрокову стратегію: одна сторона робить цей крок, інша сторона – інший, і так далі для того, щоб досягти прогресу. Якщо ніхто не хоче робити кроків, нічого не буде відбуватися взагалі. Тут ми повинні бачити, чи правильний це крок, і чи є наступні кроки в правильному напрямку", - пояснив Брок.

Він також додав, що необхідною передумовою примирення стане відновлення української юрисдикції на прикордонній з РФ території ОРДЛО. "Якщо є умова, що Україна поверне контроль над кордоном, то тоді це – вирішальний пункт. Тому що якщо це так, то росіяни не зможуть доставляти війська і озброєння, як вони роблять це досі. Вкрай важливим є те, якими будуть подальші дії. Мені невідомі деталі цієї угоди, але я думаю, що для українського уряду важливий контроль над кожною стадією виконання досягнутих угод", - зауважив європейський політик.

Відео Зеленський у відеозверненні до українців пояснив, чому у "формулі Штайнмаєра" немає загроз

Зрада скасовується - так розпочав президент України відеозвернення, в якому пояснив, чому не бачить ризиків у "формулі Штайнмаєра". За словами Володимира Зеленського, головна умова, за якої можуть бути проведені вибори на Донбасі, деокупація територій.    

Зеленський у відеозверненні до українців пояснив, чому у "формулі Штайнмаєра" немає загроз

Нагадаємо, 1 жовтня учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання на Донбасі погодили так звану "формулу Штайнмаєра", яка була запропонована у 2015 році тодішнім главою МЗС Німеччини, нинішнім президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Президент України Володимир Зеленський скликав терміновий брифінг, на якому пояснив, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий, як закон про особливий статус Донбасу, почне діяти на постійній основі за умови, коли на цій території відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України. Ще однією умовою є публікація звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Увечері 1 та 2 жовтня у Києві та великих містах відбулися акції протесту. Вони мали на меті висловити незгоду з імплементацією "формули Штайнмаєра". Детальніше про те, що таке "формула Штайнмаєра" та як на її погодження відреагували в Україні та світі читайте за посиланням.

Залиште свій коментар

Вибір редакції