Радник Трампа приїхав до України на святкування Дня Незалежності

Радник Трампа приїхав до України на святкування Дня Незалежності

Він провів зустріч із Петром Порошенком.

До України прибув радник з питань безпеки президента США Джон Болтон.

Про це повідомляє прес-служба президента України.

"Ваш візит в цей день, я впевнений, це яскраве свідчення потужної підтримки, яку Сполучені Штати надають Україні", - зазначив глава держави Петро Порошенко.

Він також подякував за Кримську декларацію, яка "чітко продемонструвала позицію США щодо незаконно анексованого Росією, окупованого Криму" та підкреслив, що ця позиція була підтримана багатьма міжнародними партнерами України.

Окрему увагу було приділено обговоренню питання санкцій проти Росії. "Хотів би подякувати вам за санкції. Санкції, які були запроваджені США проти Російської Федерації. І це не є покаранням. Це є мотивація для Росії повернутися до цивілізованого суспільства, прибрати свої війська з Криму  і Донбасу, не застосовувати хімічну зброю проти інших держав, зробити цивілізованою зовнішню політику, шанувати і поважати міжнародне право", -  сказав Порошенко.

"Я хотів би чітко наголосити – санкції є ефективні. Санкції примушують Москву платити велику ціну за брутальне порушення міжнародного права, яке вона здійснює останні 4,5 роки, і проти Грузії у 2008 році, і в інші часи. Хочу наголосити, що Москву не зупинять футбольні чемпіонати, не зупинять весільні танці, не зупинять дарунки газових потоків. Москву зупинить об’єднана позиція цивілізованого світу з глобальним лідерством наших партнерів – Сполучених Штатів Америки", -  додав він.

порошенко, болтон
Сайт президента України

Глава держави особливо подякував за привітання президента США Дональда Трампа в посланні з нагоди 27-річниці Незалежності України.

Сторони обговорили шляхи розширення економічної співпраці. За словами Порошенка, вже можна говорити про певні позитивні підсумки українсько-американської економічної співпраці. "Наш товарообіг трохи більше ніж за рік зріс на 70%. Жодна країна світу не демонструє такого зростання і це реалізація моїх домовленостей у Білому домі минулого року, яких ми досягли з президентом Трампом", - сказав він.

Порошенко подякував США за підтримку реформ в Україні та висловив впевненість у можливостях розширення двосторонньої співпраці.

Глава держави також зауважив, що сьогодні під час параду до Дня Незалежності Джон Болтон мав можливість побачити нову українську армію. "Українські Збройні сили є однією з найсильніших і найефективніших армій в Європі. Ми міцно тримаємо Росію на лінії зіткнення, даємо міцний опір", - наголосив він.

Президент України подякував Джону Болтону за участь представників Збройних сил США та інших армій-членів НАТО, зокрема Великої Британії, Канади, Естонії, Латвії, Литви, Румунії та інших країн-партнерів України у військовому параді на Хрещатику.

"Це символ нашої співпраці", - сказав Порошенко та наголосив, що це вже стало дуже доброю традицією і нагадав, що минулого року у 26-ту річницю Незалежності України до Києва завітав міністр оборони США Джеймс Меттіс.

Радник Президента США з питань національної безпеки Джон Болтон подякував за запрошення на святкування Дня Незалежності. "Для мене це велика честь. Я із задоволенням спостерігав за всією церемонією. Дуже патріотично. І не щороку я маю можливість святкувати два Дні Незалежності за один рік. Для мене 24 серпня відсьогодні буде особливим днем", - зазначив він.

Джон Болтон зауважив, що є можливість обговорити поточну ситуацію в Україні і виклики, які нині стоять перед країною, та питання у міжнародному форматі. "Президент Трамп підкреслив солідарність та нашу підтримку незалежної України. Ви говорили про декларацію, яку ми зробили, не визнаючи незаконну анексію Криму. Це все походить від американських традицій невизнання незаконних анексій", - зазначив він.

Відео Виступ Петра Порошенка на параді до Дня Незалежності

24 серпня у центрі Києва відбувся парад до Дня Незалежності. Петро Порошенко привітав громадян зі святом і вшанував загиблих військових та цивільних хвилиною мовчання.

Виступ Петра Порошенка на параді до Дня Незалежності

 

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів