Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Радник Зеленського з медицини Комаровський розповів про можливі кроки у боротьбі з кором та ставлення до Супрун

На його думку, дипломатія – це "ахіллесова п'ята" в.о. міністра.

Відомий лікар та ведучий телепрограм на медичну тематику Євген Комаровський, який став консультантом Володимира Зеленського з медицини, назвав можливі кроки у боротьбі зі спалахом кору.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

За його словами це:

  • Юристи. Конкретні рекомендації з теми "Вакцинація: права і обов'язки", відповідальність за фальсифікацію статистичних даних і конкретних довідок, можливості обмеження сервісних функцій держави щодо тих, хто відмовляється від вакцинації – відповідні законопроекти в Раду, розгляд за прискореною процедурою;
  • Додаткові кошти: на безкоштовні вакцини не тільки для дітей, а й дорослих, і ці вакцини в усі лікувальні установи, незалежно від форми власності, пільги лабораторіям на дослідження, пов'язані з визначення імунітету до кору, матеріальна база інфекційних стаціонарів, матеріальне стимулювання медиків т. д.
  • Система освіти – контроль вакцинального статусу усюди, де тільки можна, обмежувальні заходи;
  • Пропаганда вакцинації – соціальна реклама, телебачення, соцмережі, заохочення роботодавців;
  • Додаткові допомога батькам, чиї діти вакциновані;
  • Страхування ризику поствакцинальних ускладнень.

Також Комаровський наголосив, МОЗ має потребу в допомозі президента, серед іншого для того, аби скликати засідання РНБО. Також, за його словами, президент не має миритися з ситуацією, коли на очах у всієї країни йде війна МОЗ та парламентського комітету з охорони здоров'я; не повинен допускати, щоб міністр роками ходив з принизливої ​​приставкою "в.о.".

Водночас, за його словами, жодна команда МОЗ, жоден міністр не зробили для пропаганди вакцинації і забезпечення вакцинами так багато, як нинішня команда. "Те, що не Супрун винна в кору, очевидно кожному, хто в темі і хоч крапельку зі здоровим глуздом", - йдеться в повідомленні.

"Я не просто підтримую – я прихильник реалізованого сьогодні стратегічного курсу на реформу охорони здоров'я", - наголосив він та додав, що має безліч зауважень з тактики реформ.

"За прагненню ліквідувати погане старе, не створивши хороше нове. За невміння визнавати помилки. За невміння шукати компроміси. Щодо критики - будь-який, навіть з дріб'язком незгодний - ворог і корупціонер, гальмо реформ і т.д.", - пояснив Комаровський.

На його думку, дипломатія – це "ахіллесова п'ята як в.о. міністра, так і всіх її заступників".

Саме через це, на думку радника Зеленського з медицини, МОЗ не має реальної підтримки в парламенті і багато топ-політиків необґрунтовано критикують реформу. Також він зазначив, що рішення проблем впирається, найчастіше, "не в хотілки МОЗ, а в наявність коштів".

"Корупція, як явище, як головне гальмо реформи не може бути переможена без прямої підтримки МОЗ з боку президента і силових структур", - підкреслив Комаровський.

Исключительно медицинское по итогам дискуссий последних дней. Много букв. Максимально толерантно. К эпидемии кори...

Опубліковано Evgeny Komarovsky Неділя, 21 квітня 2019 р.

Раніше у МОЗ сказали, що заяви кандидата у президенти Володимира Зеленського про реформи в охороні здоров’я демонструють його необізнаність у цьому питанні. Зеленський в інтерв'ю серед іншого нарікнув на роботу швидких. Також у МОЗ розкритикували слова Євгена Комаровського, якого Володимир Зеленський представив як радника з медицини. Той говорив про вакцинацію в Україні та "катастрофічний дефіцит медичних кадрів". Під час дебатів на НСК "Олімпійських" Зеленський також емоційно облаяв медичну реформу.

Нагадаємо, 21 квітня в Україні відбувся другий тур виборів президента України. Згідно з даними Національного екзит-полу та екзит-полу ТСН, перемогу здобув Володимир Зеленський. Він отримав майже 75%, тоді як чинний президент Петро Порошенко - близько 25%.

Порошенко на власній прес-конференції визнав свою поразку та наголосив, що не йде з політики. Через деякий час він зателефонував Зеленському, привітав його з перемогою та запропонував свою допомогу.

Водночас, сам Зеленський вже встиг дати першу прес-конференцію після оприлюднення даних екзит-полів, на якій розповів про перші кадрові рішення, а також про перестановки серед учасників перемовин у Мінську.

екзит-поли, остаточні результати
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції