Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Раду проситимуть вийти з канікул через суддю, який ховав гроші в банці

Тим часом скандальний суддя збирається сьогодні "вершити правосуддя".  

Спеціальна антикорупційна прокуратура збирається завтра, 11 серпня, повідомити судді Миколі Чаусу про підозру.

Про це повідомив заступник голови САП Володимир Кривенко, повідомляє 112. Україна.

"На жаль, керівник САП Назар Холодницький зараз перебуває у закордонному відрядженні, а за законом тільки він повинен підписати підозру судді, підозра вже готова, електронними засобами зв'язку відправлена Назару Івановичу, сподіваюся, що [...] при поверненні о 20:00 він підпише, і ми повідомимо завтра вже суддю процесуально, за всією процедурою, про підозру", - сказав Кривенко.

Він також уточнив, що це одна з перших операцій, проведена силами виключно НАБУ і САП.

"До нас надійшла інформація про те, що суддя Дніпровського районного суду вимагає за прийняття позитивного рішення у кримінальній справі, пов'язаній з незаконним обігом наркотичних засобів, підозрюваної особи і його близьких родичів. Спочатку мова йшла про суму в 100 тис. дол., але потім сума неправомірної вигоди збільшилася до 150 тис. дол. Вчора, після передачі грошових коштів, після прийняття рішення по справі, яке підтвердило, що дійсно суддя мав намір звільнити особу від покарання, застосувавши ст. 75 КК України, так зване умовне покарання, детективами НАБУ спільно з прокурорами САП був проведений обшук, за результатами якого виявлено грошові кошти, частина в автомобілі судді, частина в тайнику", - розповів заступник голови САП.

Кривенко додав, що обшук був завершений о 2:00 ночі, Чауса супроводжували додому за місцем проживання, і він говорив, що сьогодні збирається виходити на роботу, надалі "вершити правосуддя".

"Наступним нашим кроком, після повідомлення про підозру, звернення до ВСУ, щоб саме голова ВСУ звернувся з клопотанням до ВР про позбавлення суддівського імунітету цього судді... До ВСУ ми звернемося невідкладно вже завтра, після повернення Холодницкого з відрядження. Будемо клопотати, щоб голова ВСУ невідкладно звернувся до ВР, будемо звертатися до голови ВР, якщо буде така можливість, щоб зібрати позачергову сесію для вирішення саме цього питання. Ми розуміємо, що шансів мало, всі наші депутати люблять відпочивати, буде у них час, або можливість зібратися, але все можливе від нас ми виконаємо", - зазначив він.

Тим часом у Дніпровському суді повідомили, що у Чауса на середу заплановано розгляд низки справ, передає Українська правда.

9 серпня служителя Феміди викрили на отриманні хабаря у 150 тисяч доларів. Сьогодні, 10 серпня, глава САП Назар Холодницький опублікував фото схованки, де лежали корупційні гроші судді – той поклав стоси валюти у скляну банку.

Примітно, що це не перший скандал довкола Чауса. Під час Майдану він приймав рішення проти Автомайдану, тому перебував у списку на люстрацію Мін'юсту, проте влада не поспішала його люструвати. Микола Чаус відомий тим, що зняв з розшуку і заборонив проводити слідчі дії проти екс-регіонала Юрія Іванющенка, відомого під прізвиськом "Юра Єнакіївський". Крім того, Чаус з численними порушеннями процедури прийняв рішення про взяття під варту екс-лідера партії УКРОП Геннадія Корбана.

Залиште свій коментар

Вибір редакції