Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Разбез ООН щодо ситуація на Донбасі: словесні перепалки і відсутність резолюції

У підсумку заяву так і не було прийнято і засідання Радбезу було закрито.

Засідання Радбезу ООН щодо ситуації на Донбасі завершилося безрезультатно через проект заяви, який запропонував постпред РФ в ООН Віталієм Чуркіним.

Про це пише "Інтерфакс-Україна".

В ході засідання відбулася словесна перепалка між замглави МЗС України Вадимом Пристайком та Віталієм Чуркіним через текст заяви для преси за підсумками засідання в четвер. Заява, за словами Чуркіна, містила два пункти: заклик членів Ради Безпеки до учасників конфлікту на Донбасі виконати комплекс заходів, передбачених Мінську домовленостями, а також заклик Радбезу до України щодо завершення розслідування подій 2 травня 2014 року в Одесі.

У відповідь Пристайко повідомив, що перша частина заяви українську сторону влаштовує. Що ж стосується заяви по Одесі, то він запропонував розширити її, почавши з необхідності розслідування подій в Криму.

Чуркін звинуватив нинішню владу України в державному перевороті в 2014 році, в розстрілах протестуючих на Майдані, в невиконанні тодішньою опозицією домовленостей від 21 лютого 2014 року з екс-президентом Віктором Януковичем.

Своєю чергою представник Великобританії повідомив, що для прийняття заяви необхідний консенсус, якого в залі немає. А за словами представника Франції запропонована Росією заява не охоплює всі події і тому необхідна додаткова робота, щоб її прийняти.

У підсумку заяву так і не було прийнято і засідання Радбезу було закрито. Головуючий запропонував продовжити обговорення з участю зацікавлених сторін після засідання.

Нагадаємо, що в четвер, 28 квітня, Рада безпеки ООН зібралася через погіршення ситуації на Донбасі. На засіданні, ініційованому Україною, окрім порушення Росією Мінських домовленостей, говорили також і про заборону Кремлем Меджлісу.

Відео Рада Безпеки ООН зібралася через погіршення ситуації на Донбасі

Залиште свій коментар

Вибір редакції