Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Разом із Зеленським в Україні з’явиться нова перша леді. Якими були попередниці

Шоста президентська дружина має можливість зайняти нішу, котра досі лишається вільною.

Невидима дружина Кравчука Антоніна ховалася від публіки всю його каденцію, кокетлива Людмила Кучма активно підтримувала президента, Катерина Ющенко провалила "іспит" на доброчинність з історією про лікарню майбутнього, Людмилу Янукович постійно переслідували скандали, Марина Порошенко запам’яталася стилем. В історію України увійшли дружини п’ятьох президентів і на черзі шоста, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Перші леді: їм заборонено ходити на  роботу, їхня місія – допомагати, бути поруч з чоловіком-президентом на офіційних прийомах і у відрядженнях, займатися благочинністю. Вони мають бути бездоганними – взірцем стилю та  етикету, добре володіти державною мовою і гідно представляти країну на міжнародній арені.

ВідеоПерші леді України: чим відзначилися дружини президентів за час роботи їхніх чоловіків

В історію України увійшли дружини п'ятьох президентів. Дружина Кравчука ховалася від публіки всі п'ять років його каденції. Людмила Кучма, навпаки, активно підтримувала президента. Катерина Ющенко провалила "іспит" на доброчинність з історією про лікарню майбутнього. Спроби змінити вбрання і поведінку Людмили Янукович закінчувалися скандалами. А на благочинну роботу стильної Марини Порошенко вперше в бюджеті країни заклали понад мільярд гривень. Чому жодна так і не стала ідеальною першою леді – у сюжеті.   

Перші леді України: чим відзначилися дружини президентів за час роботи їхніх чоловіків

Українські перші леді – різні жінки, в яких різні долі. Перша – Антоніна Кравчук, у дівоцтві Мішура. Викладачка економіки в університеті Шевченка. На інавгурації чоловіка вона простояла мовчки, після цього на офіційних прийомах майже не з'являлася. Той період протоколісти згадують, як час без першої леді. Переповідають історії, як у закордонних поїздках попереджали партнерів, що заходи проходитимуть без жінок. Антоніна – людина таємнича і непублічна. За п’ять років каденції Кравчука вона дала лише одне коротке інтерв’ю – в програмі, де гостем був її чоловік. "У Леоніда Макаровича такий підхід до дітей. Його, на мій погляд, і онуки більше люблять. А син взагалі біля нього завжди був і більше його любив", - говорила вона. Сам Кравчук казав, що дружина його підтримує вдома, а те, що її офіційно не буде поруч – було їх спільним рішенням.

Друга перша леді – повна протилежність. Людмила Кучма, в дівоцтві Талалаєва, інженер за фахом, мала 30-річний робочий стаж. За дві каденції президентства чоловіка запам’яталася українцям, як активна та публічна. Поза очі протоколісти називали її кокетливою розумницею. Перша леді носила переважно ділові костюми, любила норкові шуби і дорогі прикраси. Діамантами хизувалася вже після того, як чоловік відійшов від влади. Вона стала першою, хто показав журналістам, як живе президент. До президентського графіку Людмила вміло пристосовувалася та навіть просила чоловіка змінювати графіки польоту літаків. Вона опікувалася правами дітей та паралімпійським рухом, була спеціальним послом ЮНЕСКО і мала багато державних нагород. Експерти з дипломатичного протоколу кажуть, що обовязки першої леді Людмила Кучма опанувала швидко – важко їй далася лише українська мова.

У 2005 році з’явилася третя, не схожа на жодну з попередниць, президентська дружина. Катерину Чумаченко, дружину Віктора Ющенка, країна обговорювала ще до його перемоги. Американка, яка працювала економістом в конгресі США і розповідала, що познайомилася з чоловіком у літаку, коли Ющенко був главою Нацбанку, одруженим і батьком двох дітей. Катерина робила кар’єру і нібито заради нього все покинула та переїхала в Україну, а він заради неї розлучився. Троє дітей в родині народилися за часів його прем’єрства. На початку 2000-х вона говорила українською ще з сильним американським акцентом. Як і колись Кучма, проводила журналістам екскурсію дачею і бідкалася, як Ющенко вчив її поратися  на городі. "Один раз я садила помідори, і не так, як треба. Він каже: витягай усе, треба два в кожну дірочку. Я кажу, що такого не чула. Тоді вони виросли високі, але ні однієї помідорини. Він мене так розкритикував, що я після того кажу, що я вже не буду садити", - зізнавалася вона. Саме Катерина, як перша леді, на офіційних заходах почала з’являтися у вишиванках. Вона мріяла увійти в історію ще й як жінка майбутнього – обіцяла збудувати нову лікарню для важкохворих дітей, створила благодійний фонд, на який зібрала майже 100 млн грн, урочисто заклала капсулу, але на цьому будівництво завмерло.

На зміну їй знову прийшла протилежність. "Я потрапив у тюрму в 1972 році. Вона мене чекала. Звільнився і одразу через два місяці одружився", - розповідав Віктор Янукович. 2010-2014 роки були періодом, коли перша леді нечасто з’являлася на публиці, але щоразу її вихід довго обговорювали. Людмила Янукович, в дівоцтві Настенко, інженер-будівельник на заводі. Її називали "просто Люся". Розповідають, що їй заборонили публічно виступати ще задовго до президентства чоловіка – під час Помаранчевої революції після її промови про "наколоті апельсини". Знавці норм кажуть, що така перша леді була ганьбою для чоловіка та країни, бо дружина президента не може бути смішною. А вчитися і змінюватися вона не хотіла. Поруч з Януковичем дружина з’явилася раз – на виборах. До Києва з Донецька вона так і не переїхала – протокол знову мав пристосовуватися до президента без першої леді. До Росії Янукович утік з коханкою, а з жінкою, яка чекала на нього з тюрми і з якою був 45 років у шлюбі, розлучився два роки тому. Нині, кажуть, вона живе в Криму – нібито ближче до могили молодшого сина.

Фотогалерея Марина Порошенко у Полтавській області (9 фото)

"Я просто дуже-дуже, до безтями, люблю свою дружину", - говорив про свою половинку Петро Порошенко. Марина Порошенко, у дівоцтві Переведенцева, лікар-кардіолог зі званням кандидата медичних наук, яка заради чоловіка кинула професію і присвятила себе вихованню чотирьох дітей. Вони разом 35 років. Він, як і на початку президенства, так і наприкінці, нагадує про кохання до неї, під час агітації: "Я хочу сказати, що бажаю всім такого кохання, яке є в нас з Мариною". Її назвали найбільш стильною першою леді за всю історію України. Дружина мільйонера одразу змінила свій дорогий і брендовий гардероб на демократичний і патріотичний від українських дизайнерів. Саме Порошенко запровадила зйомки роликів про себе і сім’ю та навіть записала чоловікові вітання на день народження, де сама виступила в ролі ведучої. Однак благодійні проекти першої леді стали скандальними – виявилося, що на недержавний "Благодійний фонд Порошенка", яким опікується Марина, у бюджеті заклали більше мільярда гривень.

За 28 років Україна побачила п’ять президентських дружин, і кожну більше критикували, аніж любили. Засуджували недосконалий стиль, кумедну поведінку, переповідали феєричні промови і навіть розслідували загадкову благодійність – проте жодна перша леді дотепер так і не стала взірцем для наслідування.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

Залиште свій коментар

Вибір редакції