Разумков хоче скликати Раду напередодні Дня незалежності

Автор
Олена Вус
Дата публікації
Перегляди
443
Разумков хоче скликати Раду напередодні Дня незалежності

УНІАН

Депутатам розіслали лист про збір підписів за скликання позачергового засідання ВР.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков має намір скликати позачергове засідання парламенту на 23 серпня, щоб ухвалити звернення до міжнародних організацій, урядів і парламентів іноземних держав про посилення співпраці в межах "Кримської платформи" для протидії агресії РФ.

Про це повідомив народний депутат із фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко.

"Разумков хоче скликати на 23 серпня позачергове засідання Верховної Ради через "Кримську платформу". Депутатам розіслали лист про збір підписів за скликання позачергового засідання ВР", - написав Гончаренко у своєму Telegram-каналі.

За його словами, на цьому позачерговому засіданні депутатам пропонують розглянути проект постанови №5775 "Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОЧЕС, Європейського парламенту, урядів і парламентів іноземних держав щодо посилення міжнародного співробітництва в рамках "Кримської платформи" для протидії агресії Російської Федерації".

Серед авторів документа - голова ВР Дмитро Разумков, перший віце-спікер Руслан Стефанчук, віце-спікер Олена Кондратюк, а також депутати з різних фракцій і груп парламенту.

Ініціатори проекту постанови пропонують звернутися до міжнародних організацій із закликом ухвалити резолюцію про підтримку "Кримської платформи" як інструменту консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на деокупацію АРК і відновлення територіальної цілісності України, а також закликають міжнародне співтовариство утриматися від підтримки дій та ініціатив РФ, прямо або побічно спрямованих на протидію діяльності та розвитку "Кримської платформ".

Водночас у ВР акцентують на важливості збереження міжнародної політики невизнання спроби анексії Російською Федерацією Криму, запобігання порушенням державою-окупантом і її окупаційними адміністраціями норм міжнародного права.

Автори документа також пропонують закликати іноземних партнерів до посилення політико-дипломатичного й економічного тиску на Росію у відповідь на порушення нею норм міжнародного права.

Крім того, у ВР наголошують на важливості збереження міжнародної політики невизнання спроби анексії Криму, запобігання порушенням державою-окупантом і її окупаційними адміністраціями норм міжнародного права, фундаментальних прав, свобод та інтересів громадян України, гарантування безпеки в регіоні Чорного та Азовського морів.

Проект постанови також пропонує засудити примусову паспортизацію Російською Федерацією громадян України на тимчасово окупованих територіях і закликати іноземних партнерів не визнавати цих документів, посиливши тиск на Росію з вимогою припинити незаконну паспортизацію.

Нагадаємо:

  • На позачергове засідання Верховної Ради не прийшли три чверті депутатів. На початку засідання зареєструвались лише 99 нардепів, згодом їх побільшало до 120. Попри це, присутнім вдалось розблокувати законопроекти про реформування "Укроборонпрому" та судову реформу. Адже збирались саме для того, щоби провалити голосування за блокувальні постанови, зареєстровані опозиційними депутатами, та відкрити можливість для підписання законів президентом.    

Новини України: Рада підтримала відставку Арсена Авакова

Новини України: Рада підтримала відставку Арсена Авакова
Наступна публікація