Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Разумков пояснив, чому Рада голосувала за законопроєкт Порошенка щодо депутатської недоторканності

Спікер вважає більш важливим, хто прийняв законопроєкт.

Верховна Рада голосувала за законопроєкт про скасування депутатської недоторканності авторства експрезидента Петра Порошенка, щоб не затягувати з цією подією.

Про це повідомив спікер парламенту Дмитро Разумков, передає "Українська правда"

"Ми могли піти іншим шляхом, але це зайняло б рік, а може й більше. Тут принципово не стільки хто є творцем цього закону, хто його написав і подав, а тут принципово, хто його прийняв", – сказав він.

"Нам було важливо, щоб ми не затягували з цією подією і ми доклали максимум зусиль, щоб це зробити швидко", – додав Разумков.

Нагадаємо, 3 вересня під час другої сесії Верховної Ради 9-го скликання проголосували за закон про зняття депутатської недоторканності. Законопроєкт №7203 "Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)" підтримали 373 нардепи.

Народні депутати під час засідання Верховної Ради 3 вересня також підтримали постанову про направлення законопроєкту про внесення змін до Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи)  до Конституційного суду для отримання висновку. Зміни передбачать скорочення депутатського складу, перехід на пропорційну систему та обов'язковий іспит з української мови для кандидатів у нардепи.

Увечері вівторка, 3 вересня, народні депутати після довгого обговорення ухвалили рішення про включення до порядку денного законопроєкту, який передбачає чергові зміни до Конституції України. Зокрема, зміни можуть стосуватися статті 85. Її планують доповнити таким пунктом щодо діяльності Верховної Ради: "створення у межах коштів, передбачених у державному бюджеті України, для здійснення своїх повноважень консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів".

Відео Депутатська недоторканність: як працюватиме новий документ

Із основного закону зникне норма про те, що депутатам гарантується недоторканність, а з нею - і спеціальна процедура притягнення народних обранців до кримінальної відповідальності. Втім, аби нардепів не переслідували за політичними мотивами, у документі залишили винятки.  

Депутатська недоторканність: як працюватиме новий документ

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції