Разумков розповів, з ким "Слуга народу" готова створювати коаліцію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Лідер списку політсили після оголошення результатів екзитполів відповів на запитання про можливу коаліцію.

Лідер списку партії "Слуга народу" Дмитро Разумков заявив, що майже неможливе об'єднання з "Європейською солідарністю" та готові його обговорювати з "Голосом" Вакарчука.

Про це він розповів 21 липня під час марафону ТСН.

"Хотілось би об'єднуватись з новими політичними силами, якщо це буде необхідно, наприклад, "Голос". Я вважаю, якщо буде конструктивний діалог, було б непогано його проводити з цією політичною силою", – сказав Разумков.

Своєю чергою, на запитання про можливу коаліцію з партією п'ятого президента України Петра Порошенка, він відповів, що, на його думку, така "ймовірність наближається до нуля". 

Щодо опозиції, лідер списку "Слуги народу" вважає, що її можуть створити "Європейська солідарність" та "Опозиційна платформа – За життя".

"Якщо ми подивимось на останні дії "Європейської солідарності" та "Опозиційної платформи – За життя", то можна вважати, що вони можуть об'єднатись в широку опозицію, але це їхня справа, хай розбираються між собою", – додав він.

За результатами  Національного екзитполу, який проведений на замовлення фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, КМІС та "Центру Разумкова", перше місце належить партії "Слуга народу". Її підтримали виборців 43,9%. Друге місце за проросійською "Опозиційною платформою - За життя", за яку проголосували 11,5% українців. Третє місце у партії "Європейська солідарність" - 8,9%. Четверту сходину посіла партія "Батьківщина", яка може рохраховувати на 7,6% голосів. До парламенту також проходить політична сила "Голос" із результатом у 6,3%. 

Місця у Раді за даними екзитполу, інфографіка
ТСН.ua

Нагадаємо, 20 травня Зеленський під час інавгураційної промови заявив про розпуск Верховної Ради. Юридична підстава ухвалення такого рішення – від 2016 року не існувало парламентської коаліції.

Через місяць, 20 червня Конституційний суд України визнав оголошення виборів законним. Із відповідним поданням щодо конституційності президентського указу звернулись народні депутати від "Народного фронту". На думку суддів, через внесені до Конституції змін з приводу формування коаліції і відсутності правового регулювання був створений конфлікт між президентом і Верховною Радою. Таким чином, розв'язати суперечності можуть тільки вибори.

Вибори проходитимуть за змішаною системою: половина парламенту обиратиметься за списками, а інша - за мажоритарними округами. У бюлетені з партіями будуть 22 політичні сили. Загалом за депутатське крісло змагатимуться понад п'ять тисяч кандидатів.

Центральна виборча комісія для проведення позачергових виборів у Верховну Раду замовила понад 63 млн бюлетенів. Бюлетені розраховані на 31 мільйон виборців. Їх замовили вдвічі більше, бо кожен виборець отримає по два папери – один для голосування за партію, другий – за мажоритарного кандидата.

Відео Дмитро Разумков дав ексклюзивне інтерв'ю ТСН після оголошення перших даних екзитполів

Півгодини тому оголосили перші результати екзитполів. Керівник партії "Слуга народу" подякував виборцям, які підтримали їхню політичну силу. Також Дмитро Разумков відповів на питання про ймовірні коаліції та перше засідання нового парламенту.  

Дмитро Разумков дав ексклюзивне інтерв'ю ТСН після оголошення перших даних екзитполів

Залиште свій коментар

Вибір редакції