Разумков розповів, за яких умов почне діяти новий закон про особливий статус Донбасу

Разумков розповів, за яких умов почне діяти новий закон про особливий статус Донбасу

Фото: УНІАН

До його написання буде залучено суспільство.

Закон про особливий статус Донбасу запрацює після повернення контролю України над захопленою ділянкою кордону на Сході. Він вступить у силу лише після проведення виборів на окупованих територіях згідно українського законодавства й після того, як їх визнає ОБСЄ.

Про це в інтерв'ю телеканалу "Україна" заявив спікер Верховної Ради Дмитро Разумков.

"Ми дійсно розуміємо, що так званий закон про особливий статус тимчасово окупованої території закінчується цього року. Треба знайти новий механізм, новий закон. Президент говорив, що це буде публічна позиція. Він не буде писатися в Офісі президента, парламенті чи в закритому комітеті Верховної ради. Цей закон буде писатися разом з громадськістю", - сказав він.

Разумков наголосив, що вище згаданий документ не є законом про федералізацію. За його словами, аби ні в кого не було таких сумнівів, закон повинен розроблятися із залученням експертів, громадськості, Верховної Ради, Офісу президента, а також закордонних партнерів.

"Таким чином, у цій дискусії ми отримаємо якісний законопроєкт, який буде розглянуто у Верховній раді України. Дискусія повинна бути в цьому питанні. Залишаючись у тих червоних лініях, ми зможемо розробити таке законодавство, яке зможе зберегти інтереси держави, і повернути території і людей ", - підсумував він.

Нагадаємо, 1 жовтня учасники Тристоронньої контактної групи (ТКГ) з урегулювання на Донбасі погодили так звану "формулу Штайнмаєра", яка була запропонована у 2015 році тодішнім главою МЗС Німеччини, нинішнім президентом ФРН Франком-Вальтером Штайнмаєром.

Президент України Володимир Зеленський скликав терміновий брифінг, на якому пояснив, що тимчасовий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, відомий, як закон про особливий статус Донбасу, почне діяти на постійній основі за умови, коли на цій території відбудуться місцеві вибори, проведені згідно з Конституцією та законодавством України. Ще однією умовою є публікація звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.

Увечері 1 та 2 жовтня у Києві та великих містах відбулися акції протесту. Вони мали на меті висловити незгоду з імплементацією "формули Штайнмаєра". Детальніше про те, що таке "формула Штайнмаєра" та як на її погодження відреагували в Україні та світі читайте за посиланням.

Тисячі українців вийшли на протести у різних містах країни проти "формули Штайнмаєра"

Тисячі українців вийшли на протести у різних містах країни проти "формули Штайнмаєра"

6 жовтня у Києві на Майдані Незалежності зібралися декілька тисяч українців на віче, яке скликали активісти з "Руху опору", що протестують проти підписання Україною "формули Штайнмаєра" у рамках Мінських угод.

За даними організаторів віча, у нього взяли участь від 25 до 50 тисяч людей. Тим часом поліція Києва повідомляє, що на віче "Ні капітуляції" прийшли близько 10 тисяч українців.

Учасники віча на Майдані незалежності у Києві оголосили свої вимоги та пішли до Офісу президента Володимира Зеленського. Після цього, протестувальники пішли до Верховної Ради. 

Повʼязані теми:

Наступна публікація