Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Разумков виступив за зниження прохідного бар'єру до Верховної Ради

На думку спікера, бар'єр має становити 2-3%.

Спікер Верховної Ради України Дмитро Разумков вважає, що прохідний бар'єр для партій в парламент має бути знижений.

"Питання дискусійне. Але я вважаю, що прохідний бар'єр повинен бути меншим, ніж 5%. Це моя особиста позиція. Кожна з фракцій парламенту матиме свою позицію", – сказав він в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

На думку Разумкова, краще, коли прохідний бар'єр становитиме 2-3%. Тоді до парламенту можуть потрапити нові політичні сили.

Спікер також підтримав ветування нового Виборчого кодексу президентом Володимиром Зеленським. На його думку, законопроєкт потребує змін.

"Моя особиста позиція: він не до кінця відповідає тим викликам, які стоять перед державою. Я про це говорив раніше і зараз не буду відмовлятися від своїх слів. Вважаю, що позиція президента щодо ветування і направлення документа на доопрацювання до Верховної Ради - правильна", – сказав Разумков.

Нагадаємо, що проєкт Виборчого кодексу передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах народних депутатів, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах. Перед остаточним голосуванням до проєкту закону було відхилено понад 4500 правок.

Врешті Верховна Рада України під час засідання 11 липня з 17 спроби ухвалила законопроєкт № 3112-1 про новий Виборчий кодекс.

Представник президента України Володимира Зеленського у парламенті Руслан Стефанчук своєю чергою заявляв, що новий Виборчий кодекс Верховна Рада ухвалила із порушенням регламенту.

Відео Зеленський відмовився підписувати закон про новий виборчий кодекс

Вето на відкриті виборчі списки. Зеленський повернув до ВР новий виборчий кодекс, який ухвалив парламент минулого скликання. У пропозиціях, які надійшли з Банкової зазначено, що кодекс містить норми, які суперечать Конституції.  

Зеленський відмовився підписувати закон про новий виборчий кодекс

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції