Разумков розповів, які наслідки може мати поліграф для нардепів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Спікер парламенту схвалює подібний метод боротьби з корупцією.

Наслідки тестування на поліграфі для нардепів, яких перевіряють через повідомлення про можливу корупцію, можуть бути передусім політичні.

Про це заявив на брифінгу голова ВР Дмитро Разумков, передає "Інтерфакс-Україна".

"Що стосується наслідків: усі колеги, які проходили поліграф, говорили, що це, перш за все, політичні наслідки. Окремо з цим будуть працювати антикорупційні органи", - сказав спікер парламенту

Крім того, Разумков висловив сподівання, що результати відповідної діяльності правоохоронців будуть найближчим часом. Водночас, на його думку, проходження депутатами з комітету з питань фінансів "детектора брехні" є надто публічним.

"Щодо доцільності - я вважаю, що будь-якою ціною, якою можна боротися з корупцією, потрібно боротися ... Що стосується публічності цього процесу - я думаю, що все-таки, можливо, він надто публічний. Це моя особиста позиція", - додав Разумков.

Минулого тижня парламентську більшість у Верховній Раді струсонув перший серйозний скандал — керівництво фракції "Слуга народу" запідозрило, що за ухвалення рішень на фінансовому комітеті Ради деякі депутати начебто взяли гроші. САП вже відкрила через це кримінальне провадження, а члени фінансового комітету мають пройти детектор брехні

Йдеться про законопроєкт № 2047 "Про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об'єктів нерухомості". Він пропонує скасувати роботу так званих електронних майданчиків, через які оцінювачі та нотаріуси зобов'язані подавати звіти про оцінку нерухомості до Єдиної бази. Послуга платна, ціна коливається від 680 до 1800 грн за одну операцію. "Станом на 18.07.2019 р. з населення на користь майданчиків було стягнуто щонайменше 584,8 млн грн, тобто понад мільйон гривень на день "з повітря", - заявляють автори проєкту, якими є депутати від "Слуги народу" і "Голосу". Водночас чинні електронні майданчики ЗМІ повʼязують із народним депутатом Антоном Яценком. За не підтвердженої інформацією, депутати за провалене голосування могли отримати 30 тисяч доларів.

Відео Тест на чесність або шоу: фахівці проаналізували перевірку нардепів поліграфом

Проходження поліграфу в прямому ефірі нардепів викликало дискусію серед фахівців - чи можна такі результати вважати достовірними та чи не порушені принципи такої методики. Голова фракції "Слуги народу" Давід Арахамія вже заявив, що з понеділка нардепи мають пройти перевірку централізовано. Пропозиції вже надійшли від СБУ, Міноборони, НАБУ. В процедурі та її достовірності – розбиралася ТСН.  

Тест на чесність або шоу: фахівці проаналізували перевірку нардепів поліграфом

Залиште свій коментар

Вибір редакції