Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Реакція депутатів на "плівки Онищенка": Южаніна хвилювалася, Власенко впізнав голос Порошенка

На Банковій назвали записи фейком, який не потребує коментарів.

Кілька нардепів прослухали оприлюднені депутатом-утікачем Олександром Онищенком удень 19 квітня записи та поділилися своїми першими враженнями від почутого. Зокрема й щодо схожості голосів на плівках, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Одна з учасниць організованого екс-міністром екології Миколою Злочевським в Монако бізнес-форуму нардеп від БПП Ніна Южаніна помітно нервувалася. Саме прізвище Злочевського було в центрі уваги співрозмовників на оприлюдненому записі. "Мене взагалі це не цікавить", - заявила вона журналістам.

Відео"Фейки не потребують коментарів": в АП відреагували на оприлюднені Онищенком плівки

Біглий нардеп Олександр Онищенко нарешті оприлюднив одну із своїх плівок. Плівка стосується переговорів Онищенка з президентом від імені екс-міністра екології часів Януковича Миколи Злочевського. Чи впізнали українські чиновники голос гаранта і чим закінчиться вся ця історія – у сюжеті ТСН. 

"Фейки не потребують коментарів": в АП відреагували на оприлюднені Онищенком плівки

Думки депутатів щодо автентичності записів розділилися залежно від політичної орієнтації. Наприклад, Сергій Власенко з "Батьківщини" вірить у їх справжність. "Голос подібний", - твердить він і додає, що в побуті Порошенко спілкується російською мовою. Натомість представник президента в парламенті не вважає за можливе робити подібні висновки, поки плівки не будуть передані українським правоохоронним органам і не пройдуть експертизу щодо їх автентичності. "До того моменту, доки не відбудуться ці процедури, я вважаю, що це фейк", - заявила Луценко і запевнила, що в побуті глава держави спілкується українською.

Антикорупційні органи також відмежувалися від оцінок, але в САП наголосили, що будь-які кримінальні провадження стосовно президента може розпочати лише генпрокурор, а сам Юрій Луценко наполягає, що не зможе з плівками нічого зробити, окрім як послухати їх. "Будь-які кримінальні провадження щодо вищих посадових осіб, починаючи із обласного рівня і догори, є виключно компетенцією Національного антикорупційного бюро", - пояснив генпрокурор.

Очільник НАБУ в четвер не знайшов часу для коментаря, а сам Онищенко заявив, що намагався співпрацювати з бюро, але цьому завадила антикорупційна прокуратура.  Втікач також не відповів, чого саме, окрім суспільного резонансу, він добивається своїми плівками. Наразі в Іспанії в суді зависло питання екстрадиції нардепа в Україну, тому можливо, що оприлюдненням записів він намагається переконати закордонних суддів надати йому притулок.

Як уже повідомлялося, нардеп Онищенко опублікував нібито запис розмови з президентом Порошенком від 2016 року. В ній фігурують "Юля" та Злочевський. В Адміністрації президента запис назвали фейковим. А НАБУ заявило про готовність вивчити плівки, але в разі надання їх оригіналів.

Кореспондент ТСН Ольга Василевська

Залиште свій коментар

Вибір редакції