"Реакція надмірно емоційна": МЗС України відреагувало на ноту протесту від Білорусі

Дата публікації
Перегляди
460
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Реакція надмірно емоційна": МЗС України відреагувало на ноту протесту від Білорусі

Фото: УНІАН

У відомстві зазначили, що обмежувати право на акції протесту біля білоруського посольства не будуть.

Україна взяла до уваги вручення послу України в Білорусі ноти протесту від білоруського Міністерства закордонних справ. Київ вважає реакцію білоруської сторони надмірно емоційною і загалом безпідставною.

Про це у четвер, 26 листопада, розповіли в українському МЗС, інформує РБК-Україна.

У відомстві наголосили, що для України свобода слова та свобода зібрань має фундаментальне значення, тому обмежувати право на акції протесту біля білоруського посольства не будуть.

"Жодних підстав для обмеження права на мирний протест в цій ситуації не існує. Правоохоронні органи України вживають належних заходів, щоб на постійній основі, а особливо під час акцій протестів, гарантувати безпеку як учасників акцій, так і посольства Білорусі та його працівників", - пояснили в МЗС.

Крім того, у відомстві зазначили, що Україна чітко дотримується положень Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року і гарантує безпеку іноземних дипломатичних місій на своїй території.

"Очікуємо, що білоруська сторона також з належною відповідальністю ставитиметься до своїх міжнародних зобов’язань і не допускатиме порушень дипломатичного імунітету, на кшталт безпідставних оглядів дипломатичного автомобіля посла України в Білорусі при перетині українсько-білоруського кордону", - заявили в МЗС.

Також в МЗС нагадали, що в період Революції Гідності в Україні білоруська сторона не реагувала на провокації громадян, які під стінами посольства України в Мінську "демонстрували свою вкрай недружню позицію" до України та обраного українським народом європейського курсу.

Нагадаємо, що МЗС Білорусі викликало посола України Ігоря Кизиму та вручило йому ноту протеста через постійні акції українців на підтримку протестного руху проти Олександра Лукашенка та встановлення біля посольства Білорусі в Києві пам'ятного хреста жертвам його режиму.

Також Білорусь готується запровадити санкції проти низки офіційних осіб України через підтримку обмежень ЄС стосовно чинної білоруської влади. Санкційний список вже готовий і його можуть оголосити найближчим часом.

7 годин на колінах: білорус Антон Лукашук влаштував політичний перформенс у Києві

7 годин на колінах: білорус Антон Лукашук влаштував політичний перформенс у Києві

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
460
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація