Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Реальна загроза нацбезпеці: Турчинов назвав темпи скорочення населення України катастрофічними

Значно більше за війну втрат завдають наркоманія та алкоголізм.

Щороку від наркоманії, алкоголізму та пов’язаних із ними захворювань вмирають близько 120 тисяч українців. Загальна ж кількість наркозалежних у країні сягнула позначки в мільйон, а проблеми зі спиртним мають іще більше людей.

Такі дані навів секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Турчинов. За його інформацією, вказані цифри щороку зростають на 10-15%. "Тобто від цієї пошесті ми втрачаємо на кілька порядків більше українців, ніж на полі бою", - констатував він.

ВідеоЩо насправді відбувається у реабілітаційних центрах наркоманів

Турчинов додав до цього емігрантів, проблеми з народжуваністю та високу смертність і старіння нації – та зробив сумні висновки. "Кількість українців щороку скорочується катастрофічними темпами і все це в результаті становить реальну загрозу національній безпеці нашої держави", - заявив він.

Секретар РНБО відзначив нестачу системного підходу до протидії наркоманії та алкоголізму в державі. "Щороку для протидії цьому злу дедалі більше релігійних організацій та церков без будь-якої підтримки держави створюють реабілітаційні центри. На відміну від державних лікарень, незважаючи на великі складнощі з матеріально-технічним забезпеченням, такі центри діють достатньо ефективно. Але замість підтримки, про що свідчать листи, які надходять до мене, спостерігається протидія їх роботі з боку силових структур. Здається, замість активної боротьби з наркотрафіком, наркодилерами та мережами  розповсюдження наркотиків, силовики більш натхненно борються саме з реабілітаційними центрами, закривають їх та переслідують тих, хто їх відкрив", - пояснив Турчинов.

З огляду на це він запропонував провести спільну з МОЗ, МВС та іншими силовиками нараду, на котру можна було б запросити представників релігійних та громадських організацій. Метою Турчинов бачить напрацювання спільної стратегії протидії небезпеці, котра загрожує українцям. "Тільки об’єднавши зусилля державних інституцій та громадянського суспільства, ми зможемо захистити націю та нашу молодь від цієї навали", - підсумував він.

Демографія інфографіка

Залиште свій коментар

Вибір редакції