Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рецепт повернення Донбасу. Що пропонує Порошенко у законопроекті про реінтеграцію

Президент позначив документ як невідкладний.

Президентський законопроект щодо реінтеграції Донбасу подано до парламенту.

Повна назва документа - законопроект №7163 "Проект Закону про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях". 

Зокрема, документом визнаються тимчасово окупованими територіями у Донецькій та Луганській областях: сухопутна територія та її внутрішні води у межах окремих районів, міст, селищ і сіл, де збройні сили РФ і окупаційна адміністрація Росії встановили та здійснюють окупаційну владу та загальний контроль; внутрішні морські води і територіальне море України, що прилягає до такої ж сухопутної території; повітряний простір над цими територіями.

Межі тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях визначаються за поданням Генерального штабу ЗСУ Міністерством оборони.

У законопроекті наголошено, що діяльність російських військових та окупаційної адміністрації РФ є незаконною, а будь-який виданий у зв’язку з такою діяльністю акт є недійсним і не створює правових наслідків.

Метою документа є звільнення цих територій та відновлення там конституційного ладу; захист прав, свобод і законних інтересів громадян України, які постраждали внаслідок російської агресії, а також зміцнення незалежності, державності, забезпечення єдності та територіальної цілісності.

Проект закріплює пріоритетність виконання безпекових положень Мінських домовленостей.

"Під час здійснення органами державної влади України, їх посадовими особами політико-дипломатичних заходів із відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаного кордону України забезпечується пріоритетність виконання безпекових положень Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року, Мінського меморандуму від 19 вересня 2014 року та "Комплексу заходів" від 12 лютого 2015 року з метою створення необхідних умов для політичного врегулювання відповідно до норм і принципів міжнародного права та законодавства України", - йдеться у документі.

Наголошується, що для забезпечення національної безпеки і оборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях залучаються в установленому порядку сили і засоби  ЗСУ, інших військових формувань (СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Нацгвардії, Держприкордонслужби, Управління державної охорони, Державної спеціальної служби транспорту), МВС, Нацполіції тощо.

Безпосереднє керівництво силами покладається на Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ.

Окрім цього документ прописує низку положень у разі введення воєнного стану.

Також зазначено, що за фізичними та юридичними особами зберігається право власності та інші речові права на майно, у тому числі на нерухоме майно, включаючи земельні ділянки, що розташовані на тимчасово окупованих територіях.

Законопроект визначає, що Україна не несе відповідальності за протиправні дії Росії як держави-агресора, її збройних сил, інших військових формувань та окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях.

Тим часом до Ради Порошенко подав другий законопроект по Донбасу, який дозволить ввести миротворчу місію ООН та зберегти міжнародні санкції. Документ пропонує тимчасово, на строк, що закінчується через один рік з дня набрання чинності Законом України "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей", запровадити особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Нагадаємо, Раніше представник пропрезидентської фракції у ВРУ Іван Винник заявив, що закон про реінтеграцію Донбасу не буде запроваджувати воєнний стан, а режим АТО буде замінено на безпекові заходи. "Наразі ми говоримо про проведення АТО. Це була наша гібридна відповідь на гібридні виклики, які нам нав’язала РФ, розпочавши війну проти України без оголошення війни, не визнаючи присутності власних військ… Ми можемо рухатися далі, і ЗСУ, на підставі Конституції та законів України, будуть забезпечувати безпекові заходи з відновлення суверенітету. Ці заходи не обмежуються якимись маневрами. Ці заходи передбачають, в тому числі, і застосування сили", - сказав Вінник.

При цьому в "Опозиційному блоці" законопроект розкритикували. Юрій Бойко назвав його таким, що буде відокремлювати Донбас від України. Також не підтримали законодавчу ініціативу представники Кремля. Своєю чергою Посольство США підтримало ініціативу про подовження дії особливого статусу окупованих територій.

ВідеоОкремі статті законопроекту про реінтеграцію Донбасу стали предметом гарячих суперечок

Залиште свій коментар

Вибір редакції