Рецепт ризикований: із БПП і НФ підказують Зеленському, як можна розпустити Раду

Дата публікації
Перегляди
4787
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рецепт ризикований: із БПП і НФ підказують Зеленському, як можна розпустити Раду

Фото: УНІАН

Попри оголошення про смерть коаліції, новий президент матиме юридичні важелі для розпуску ВР.

Парламентська коаліція "Європейська Україна" в складі "Блоку Петра Порошенка" та "Народного Фронту" офіційно припинила своє існування. Оголошення про це було зроблено в сесійній залі, а от у кулуарах вважають "розлучення" фіктивним, а його справжньою метою – запобігання достроковим парламентським виборам, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Нові обставини вимагають консолідації державницьких сил у парламенті. Новий президент, новий порядок денний, нова коаліція. Фракція "Народного Фронту" заявляє: коаліція, яка була сформована у 2014 році і діяла до теперішнього часу, виконала свої завдання. Саме тому ми заявляємо про вихід із діючої коаліції", - заявив лідер фракції "Народного Фронту" Максим Бурбак. Спікер назвав це "сумною новиною", але депутати БПП не сумують. "Це є рішення "Народного Фронту" і це є право "Народного Фронту", - прокоментував ситуацію лідер фракції "Блоку Петра Порошенка" Артур Герасимов.

За словами голови Верховної Ради Андрія Парубія, тепер у депутатів є 30 днів на утворення нової коаліції, а доти президент не має права розпустити парламент. Однак про створення нової більшості депутати розмірковують без  ентузіазму. "Є у Михайла Михайловича Жванецького такий вислів: ми всі в лайні, давайте візьмемося за руки.Тобто об’єднуватися ж треба навколо якихось ідеологічних речей", - вважає представник "Батьківщини" Сергій Власенко.

Також депутати міркують про інше: навіть якщо нова коаліція не народиться за 30 днів, президент не отримає права оголосити дострокові вибори, бо розпускати Раду не можна менш як за 6 місяців до припинення її повноважень. "Це є прихована спроба, власне, у тій владі залишитися. Хочуть залишитися у коаліції влади, хоча формально зупинивши дію коаліції, хоче залишитися уряд, хоче залишитися прем’єр-міністр. Може, ще хочуть щось вкрасти", - вважає заступник голови ВР Оксана Сироїд.

Однак у тій самій колишній більшості наполягають, що можливість розігнати парламент у Зеленського таки є. "Може", - впевнений представник НФ Леонід Ємець. Рецепт він вважає юридично не бездоганним і ризикованим, але вартим уваги – слід довести, що коаліція формально розпалася ще кілька років тому, коли із неї вийшли "Самопоміч" та "Батьківщина", адже перелік депутатів, які тоді сформували більшість, ніхто не бачив. "Київський окружний адміністративний суд дасть ухвалу про те, що коаліції немає від 2016 чи 2017 року – далеко за 30 днів. І на підставі цього рішення чи ухвалить президент Зеленський у понеділок, одразу після прийняття присяги, підпише указ про розпуск парламенту", - міркує представник БПП Олексій Гончаренко.

Тим часом у команді Зеленського справді вважають, що коаліції немає вже кілька років. "Фактично коаліції не існує вже три роки – з того часу, як її залишили фракції "Самопомочі", "Батьківщини" та Радикальної партії Олега Ляшка. Тож нинішня гра у парламенті – чергове свідчення того, що депутатам байдуже до людей, які їх обрали. Продовжити своє безтурботне існування для них важливіше", - йдется в оприлюдненому щодо цього коментарі.

Наступна публікація