"Рецепт" щастя від Зеленського та складнощі з поверненням Криму. Головне з виступу президента на форумі YES

Дата публікації
Перегляди
8317
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Рецепт" щастя від Зеленського та складнощі з поверненням Криму. Головне з виступу президента на форумі YES

Фото: Associated Press

На форумі також виступив Сенцов і зробив символічний подарунок президенту.

13 вересня президент України Володимир Зеленський виступив на форумі YES у Києві – під час нього він спілкувався з людьми у залі, розповів про боротьбу з корупціонерами, ставлення до миротворчої місії на Донбасі та жорстко висловився щодо антиросійських санкцій. Окрім цього, на форум завітав звільнений з російського полону режисер Олег Сенцов.

ТСН.ua зібрав головне з промови глави держави на Ялтинській європейській конференції.

Як побороти бідність

Зеленський вважає, що ефективна боротьба з бідністю в Україні потребує стабільного та стрімкого економічного зростання, а для цього українська економіка повинна вийти з тіні – незважаючи на супротив "економічних вампірів", які "бояться денного світла".

За словами президента, слова "монополія", "рейдерство" та "контрабанда" мають стати архаїзмами в Україні, а право приватної власності – священним правом.

Фото: Associated Press

"Що стосується великого бізнесу (у нашій країні є альтернатива назва: олігархи) – ми запропонували нормальні правила: в Україні більше не може бути монополістів. У нас повинен бути відкритий ринок. Є складнощі у розмовах з великим бізнесом, але я впевнений, що він нас почує. А не почує – доведеться знайти інші способи, як з ними говорити", – сказав Президент.

Водночас Зеленський анонсував перезапуск Антимонопольного комітету, проте зазначив, що чинний голова органу Юрій Терентьєв залишиться на посаді.

У чому щастя президента

Під час промови Зеленський провів опитування серед присутніх на форумі, що для них значить щастя. Люди говорили про родину, дітей, країну, мир, добробут. Своєю чергою, Зеленський поділився, що для нього щастя – злочинці на нарах та щасливі українські родини.

На думку Зеленського, одним із найважливіших викликів є подолання багаторічної корупції. "Щастя – це бачити злодія на нарах, а не на Мальдівах", – вважає президент. Водночас він сказав, що слова "скептиків та недругів" про неможливість побороти корупцію в Україні, лише надають його команді наснаги: "чим більше в нас не вірять – тим краще у нас виходить".

Зеленський також вважає, що повернення українцям відчуття справедливості настільки ж важливе завдання, як і робота над економічним зростанням.

"Яке наше бачення щасливої української родини? Усі за столом. Порожніх стільців немає. Ті, хто відважно захищає Україну, повинні повернутися переможцями. Ми маємо повернути свої території. Єдиний шлях для цього – це дипломатія. Її зброя – санкції", – додав президент.

Миротворці на Донбасі та антиросійські санкції

Зеленський зазначив, що дуже обережний з темою введення миротворців та Донбасі, адже не хоче, "щоб на Донбасі був сценарій абхазький чи було Придністров’я". А от на кордоні між РФ і Україною, на думку президента, миротворці були б дуже доречними.

Зеленський наголосив, що війну з Росією потрібно завершити дипломатичним шляхом. При цьому Зеленський закликає зарубіжних партнерів не змінювати позицію щодо санкцій проти Російської Федерації за агресію проти України й окупацію частини її території, оскільки санкції є дієвим засобом дипломатії.

Фото: Сайт президента України

За словами українського лідера, він часто спілкується з іноземними партнерами, які іноді зізнаються, що думають про скасування обмежувальних заходів проти РФ. "Ви втрачаєте гроші? Серйозно? Вибачте, ми втрачаємо людей", – наголосив він. На думку Зеленського, санкції – це та сама сплата податків, податків за мир.

Новий обмін та формула повернення Криму

Зеленський заявив про підготовку списків для наступного етапу обміну полоненими – це буде обговорюватись на зустрічах ТГК у Мінську та у "нормандському форматі".

Також Україна працює над формулою повернення Криму – для цього є "декілька форматів та ідей". Втім говорити про якісь деталі Зеленський вважає передчасним.  "Я не можу вам про це говорити – це буде зарано. Це буде, як зі звільненням (полонених. – ред), тому я не хочу, щоб хтось використовував наші ідеї", – сказав він. Водночас він вважає, що з поверненням Криму буде найскладніша ситуація.

Наразі Зеленський чекає на зустріч з президентом США Дональдом Трампом. "У мене є важливі зустрічі, про які я вам сказав, і зустріч з Президентом США. Ми думаємо над моделлю. Ми боротимемося, щоб повернути Крим. І не тільки словами", – резюмував Зеленський.

Стосунки зі США

Зеленський розповів, що із Трампом у них добрі стосунки, вони вже мали декілька бесід. Також він висловив упевненість, що їхня особиста зустріч обов'язково відбудеться у вересні. Наразі дипломати узгоджують дату.

Зеленський також подякував США за постійну підтримку України, нашого сувернітету й територіальної цілісності. Крім того, він нагадав, що раніше Сполучені Штати тимчасово заблокували військову допомогу українській державі у розмірі 250 млн доларів. Утім, за словами, Зеленського, тепер "замість заблокованих $250 млн, у нас буде $140 млн і $250 млн".

"Зараз я можу сказати, що у нас прекрасні відносини зі США. Тому, я гадаю, ми дійсно у правильному напрямі і у нас правильні відносини з нашим стратегічним партнером", – сказав він.

Подарунок від Сенцова

Сенцов також виступив на форумі – зробив президенту символічний подарунок та закликав звільнити всіх бранців Кремля.

Так, він розповів про банку для чаю, яка була з ним під усього ув'язнення. На неї режисер наклеїв дві смужки – блакитну і жовту. Також на ній він написав слова "Слава Україні".

"Вона дуже дратувала тюремників, її постійно в мене відбирали, відривали прапор, намагалися розтоптати. Було багато такої дрібної метушні через цю банку", – розповів Сенцов. За його словами, це була його маленька боротьба.

Під час виступу він запропонував започаткувати традицію, і поклав у банку "нагрудний знак" із російської в'язниці, що означав його "схильність до втечі".

"Мені б дуже хотілося, щоб ця банка наповнилася якнайшвидше знаками тих, хто все ще перебуває в полоні. У Росії, на Донеччині та в Криму. Пане президенте, зробіть так, щоб ця банка була якомога швидше повною", – звернувся він до президента Зеленського.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Дата публікації
Перегляди
8317
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація