Речниця Зеленського подалась на посаду і місяць публікувалась в NYT. У США заявили про конфлікт інтересів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Протягом травня вийшло щонайменше три матеріали Мендель у The New York Times.

У травні американське видання The New York Times оприлюднило матеріал, в якому йшлося про конфлікт інтересів, з яким зіткнувся ексвіцепрезидент США Джо Байден у зв'язку з причетністю до спроби витіснення з посади українського генерального прокурора Юрія Луценка. Трохи більше ніж за місяць саме видання опинилося в конфлікті інтересів - через новопризначеного прес-секретаря президента України.

Зазначається, що у понеділок, 3 червня, після широко розкритикованої статті співавторки Юлії Мендель, остання оголосила, що приєднається до української влади як прес-секретар президента

Це оголошення викликало нову хвилю незадоволення щодо The New York Times, критики зокрема запитують, чи був наявний конфлікт інтересів, коли Мендель публікувала свій матеріал про Байдена, пише CNN. Вона також опублікувала ще одну статтю про українську політику 20 травня.

Як розповів CNN представник The New York Times Арі Ісаакман Беваква, видання дізналося тільки минулого тижня, що Мендель подала заявку на посаду прес-секретаря президента України.

"Пані Мендель написала одну історію для "Таймс" у травні, коли вона була кандидатом на посаду уряду, про розпуск парламенту. Якби вона повідомила редакторів про свою заявку на роботу, вони б не дали їй цього завдання, і ми б перестали працювати з нею негайно, враховуючи цей серйозний конфлікт інтересів", - сказав він.

Юлія Мендель
Сайт президента України
Перший прес-брифінг Юлії Мендель біля будівлі АП, 3 червня

Беваква додав, однак, що редактори "впевнені, що, незважаючи на конфлікт, репортажі Мендель, зокрема і спірна історія про Байдена 1 травня, "були чесними і точними".

У цьому матеріалі йшлося, що Байден зіткнувся з конфліктами інтересів у витісненні головного прокурора України як частину антикорупційної кампанії. Йшлося про те, що Байден неналежним чином наполягав на відставці Юрія Луценка, тому що це б пішло на користь його сину, який перебував в раді директорів компанії, діяльність якої розслідується генпрокурором.

The Times заявила, що союзники президента Дональда Трампа, зокрема його адвокат Руді Джуліані, проштовхували пропозицію, що Байден діяв неналежним чином. "Але тільки в 19-му абзаці The Times відзначила, що немає жодних доказів, що підтверджують твердження, що Байден навмисно намагався допомогти свому синові, працюючи над витісненням прокурора", - підкреслює CNN.

Прес-секретар передвиборчого штабу Байдена Кейт Бедінгфілд своєю чергою розповіла The New York Times, що звільнення генерального прокурора України підтримували інституції США, зокрема Світовий банк.

Мендель написала ще одну історію, опубліковану 19 травня для The New York Times, про те, що Україна бореться з сексуальним насильством серед військових, втім, за словами Бевакви, хоча вона і була опублікована в травні, стаття була "затверджена раніше".

Як повдідомлялося, 3 червня 32-річна Юлія Мендель указом президента України призначена прес-секретарем Володимира Зеленського. У різний час працювала на телеканалах ICTV, "Еспрессо-ТВ" та "Інтері". Кілька років як журналіст співпрацює з The New York Times. Писала для українського Forbes і американського Politico.

ВідеоЮлія Мендель перемогла у конкурсі на посаду прес-секретаря президента України

Свого часу вона працювала у кількох загальноукраїнських каналах, а також співпрацювала із іноземними виданнями. За місце речника Юлія змагалася на конкурсі, який оголосила АП. Від потенційних кандидатів вимагали знати щонайменше три мови, мати журналістський досвід та, за потреби, бути готовим до цілодобової праці. Із трьома фіналістами, розповідають в адміністрації, особисто спілкувався президент та члени його команди.    

Юлія Мендель перемогла у конкурсі на посаду прес-секретаря президента України

Залиште свій коментар

Вибір редакції