Реформа енергоефективності допоможе створити 50 тисяч нових робочих місць - Порошенко

Запровадження цієї реформи дасть змогу отримати близько 5 млрд грн. щорічних податкових надходжень.

Президент України Петро Порошенко розповів про реформу енергоефективності.

Глава держави наголосив, що Україні вдалося суттєво знизити імпорт газу.

За підсумками минулого року частка імпорту газу з Росії в 1,7 разів була меншою, ніж обсяг імпорту газу з Європи.  

"Впровадження заходів з енергоефективності може значно скоротити і рахунки домогосподарств", - підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави наголосив, що проведення реформи дозволить впродовж п'яти років зменшувати імпорт природнього газу на 1-1,5 млрд м3 щороку, скорочувати витрати держави на субсидії на 3-5 млрд грн. щороку.

Петро Порошенко зазначив, що зміни не будуть обмежуватися лише приведенням тарифів до ринкового рівня. Держава повинна потурбуватися про ефективну інфраструктуру  енергопостачання.

Президент підкреслив, що "стратегічні кроки, які будуть спрямовані на заходи з підвищення енергоефективності, які маємо розглянути на сьогоднішньому засіданні, дозволять не лише досягти значного скорочення споживання та заміщення газу, але відкриють абсолютно нові ринки з широкими інвестиційними можливостями".

Глава держави додав, що це також дозволить створити нові робочі місця. Запровадження реформи дасть можливість створити близько 50 тис. нових робочих місць та близько 5 млрд грн. щорічних податкових надходжень.

Президент наголосив, що ця мета може бути досягнута лише за належного фінансування, відповідно, пріоритетним має бути створення Державного фонду енергоефективності та запровадження комплексної державної програми енергомодернізації житлових та громадських будівель.

Нагадаємо, що раніше йшлося про те, що Україна може відновити закупівлю газу у Росії. Про це заявив глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв. Київ має намір імпортувати газ на конкурентній основі. Коболєв озвучив, що "Нафтогаз України" готовий відновити закупівлю газу у російського "Газпрому", якщо ціна на нього буде нижчою, ніж ціна на газ із Європи. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: