Реформа під загрозою: нардепи зібралися на канікули, не прийнявши низку важливих законів для децентралізації

Народні обранці досі не ухвалили п'ять важливих законів.

У Верховній Раді незабаром розпочнуться парламентські канікули, а народні депутати досі не ухвалили п'ять необхідних для децентралізації законів.

Про це у Facebook повідомив віце-прем'єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

На його думку, децентралізація - найуспішніша реформа країни.

"Зміни, які вона приносить у громади, очевидні: відбудовані дитсадки і школи, ЦНАПи і медичні заклади, центри безпеки громадян, спортивна та культурна інфраструктура. Але реформа має рухатись далі! Для цього необхідно ухвалити першочергові закони. Їх - п'ять", - зауважив Зубко.

Він сподівається, що це відбудеться на останньому пленарному тижні 6 сесії Верховної Ради. Схожу думку висловив і експерт із децентралізації Юрій Ганущак. Він порадив нардепам підтримати децентралізацію, поки це ще можна записати на свій рахунок.

ВідеоЖурналіст Максим Бутченко прокоментував найпоширеніші міфи про децентралізацію в Україні

Зауважимо, що за півроку місцеві бюджети наростили свої надходження на 22 млрд грн, порівнюючи з даними цього ж періоду минулого року. За вказаний період до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 87 млрд грн, що складає 53,6% від річного обсягу надходжень, затвердженого місцевими радами.

Найвищі відсотки виконання річних показників у Рівненській (61,5%), Полтавській (58,2%), Волинській (58,0%), Київській (58,0%),  Чернівецькій (57,9%), Івано-Франківській (57,2%) областях. Всього по 12 областях відсоток виконання склав вище середнього показника по Україні.

#Децентралізація – найуспішніша реформа країни! Зміни, які вона приносить у громади, очевидні: відбудовані дитсадки і ш...

Опубліковано Геннадієм Зубком 10 липня 2017 р.

Головним чинником нарощування надходжень до місцевих бюджетів експерти називають фінансову децентралізацію. За їх словами, з 2015 року, а саме тоді вступили в дію норми фінансової децентралізації, місцеві бюджети з кожним роком зростають.

ВідеоДецентралізація: плюси й підводні камені реформи

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенка наголосив на важливості продовження децентралізації в державі, яка значно розширює можливості розвитку місцевих громад.

"Перші звіти, які ми маємо від місцевих адміністрацій, вже переконливо свідчать, що коли ми передаємо права і фінансовий ресурс, то і відповідальність місцевої влади значно зростає", - сказав він.

Залиште свій коментар