Регіонали на Банковій сиділи, як у радянському кінотеатрі, - у жорстких кріслах та без кондиціонерів

Регіонали на Банковій сиділи, як у радянському кінотеатрі, - у жорстких кріслах та без кондиціонерів

Регіонали з комуністами відпрацювали у незвично некомфортних умовах

Більшість впевнена, що їхнє засідання легітимне, а ухвалені закони президент обов'язково підпише.

У четвер, 4 квітня, регіонали, комуністи та частина мажоритарників влаштували своє засідання Верховної Ради поближче до Адміністрації президента - на вулиці Банковій, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Більшість каже, що організували роботу спонтанно, але напрочуд оперативно. За півдня встигли розглянути три десятки законів.

Читайте: Демарш парламентської більшості частково повторює події 14-річної давнини

Перебравшись на вулицю Банкову, депутати блискавично почали облаштовувати побут. З'явилася пряма трансляція на парламентському телеканалі, запрацював буфет. А надворі зібралися прихильники - вітати з новосіллям.

Нові робочі місця провладних депутатів були не такі зручні, як на Грушевського. У залі вузькі проходи, жорсткі крісла, як у радянському кінотеатрі, немає пультів для голосування і навіть кондиціонерів. Але з іншого боку - немає й опонентів. Навіть кількість посадкових місць у залі не розрахована на всіх 450 народних обранців.

Та й гостям тут були не раді. Зустрічати лічильну комісію від опозиції та журналістів вислали відомих парламентських борців.

"Ми, Боже збав, ні в чому не відмовляємо вам, але двері зачинені", - відрізав регіонал-"сторож".

Згодом голова регіоналів Олександр Єфремов пояснив, що на засідання Верховної Ради вирішили не пускати тих депутатів, які не з ними.

"Ми свідомо це зробили - попросили наших колег не пускати тих, хто може зірвати нашу роботу. Допустити те, щоб перенесли з одного залу в інший ті заворушення, які там відбуваються, ну навіщо?" - поставив риторичне запитання Єфремов.

У новій сесійній залі у цей час невпинно голосували руками за нові економічні закони. Хоч, за словами спікера Володимира Рибака, у залі зареєструвалися 244 депутати, порахувати руки встигають за секунди.

Читайте: Рада на Банковій дала 6 млрд грн Міндоходів і послухала про штраф за борги по зарплаті

"Більшовики" певні: їхнє засідання легітимне, а ухвалені сьогодні закони президент підпише.

Водночас спікер Рибак прогнозує, що опозиція позиватиметься на нього до суду. Зате - виборці оцінять.

"Вже шостий місяць парламент практично не працює, ми два тижні працювали. Скільки ми повинні умовляти один одного?" - каже голова ВР.

У п'ятницю провладні депутати спробують зібратися під куполом на Грушевського. Якщо знову не вийде, в них вже є насиджені альтернативні робочі місця.

Кореспонденти ТСН Ольга Кошеленко, Валентина Доброта, Олена Мацюцька.

Рада більшовиків оперативно організувала роботу

Рада більшовиків оперативно організувала роботу

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Рішення Верховної Ради
Наступна публікація