Тринадцять парламентських комітетів очолять представники опозиції.
За попередньою домовленістю 17 парламентських комітетів очолять представники більшості, на 13 можуть претендувати представники опозиції.
Про це повідомив заступник голови Верховної ради Руслан Кошулинський (обраний за списками ВО "Свобода").
"Розподіл комітетів буде відповідно до кількості депутатських мандатів (у фракціях - ред.)- 17 на 13", - сказав він
При цьому Кошулинський зазначив, що під час консультацій з лідерами фракцій була досягнута домовленість про збільшення кількості комітетів.
"Вже прийнято рішення про збільшення кількості комітетів - їх буде 29 плюс одна контрольна комісія", - сказав віце-спікер.
Кошулинський зазначив, що опозиція буде пропонувати такий принцип розподілу голів комітетів: якщо є два комітети, які займаються соціальними питаннями, наприклад, комітет з питань соціальної політики і комітет з питань ветеранів, інвалідів і пенсіонерів, то один з них повинен очолювати представник опозиції, інший - більшості. Така ж ситуація з комітетами з питань закордонних справ та євроінтеграції - один з комітетів повинен відійти більшості, інший - опозиції.
Заступник голови парламенту також нагадав, що, згідно з законом, до складу комітету Верховної ради має увійти не менш ніж по одному представнику від кожної фракції.
Він також повідомив, що керівний склад комітетів повинен формуватися за квотним принципом.
При цьому він не уточнив, який комітет може очолити представник фракції "Свобода". За його словами, всі депутати, що входять до складу цієї фракції, - професійно підготовлені люди, які зможуть впоратися з роботою в будь-якому комітеті.
"До вечора сьогоднішнього дня буде з'ясовано, який це буде комітет", - додав Кошулинський.
Як відомо, днями спікер парламенту Володимир Рибак заявив, що у Верховній раді України вже домовилися про розподіл 29 з 30 парламентських комітетів.