Reuters: ЄС вирішив витримати паузу у наданні безвізового режиму Грузії, Україна – під питанням

Очікується, що питання надання безвізового режиму Туреччині розглядатимуть у червні.

ЄС не погодився послабити правила поїздок до Грузії, а Туреччині, Україні та Косово слід очікувати тривалішого терміну обговорення надання безвізового режиму, бо Європейський союз став більш обережним через ризики, котрі пов'язані із імміграцією.

Про це повідомляє Reutres із посиланням на джерело у делегації ЄС.

У ЄС також нині мізкують над наданням безвізового режиму Туреччині, адже їй необхідно контролювати імміграцію, після того 1,3 млн осіб дісталися Європи минулоріч, відзначає агентство. 

Як пише Reutres, посилаючись на своє джерело, у Брюсселі переконані, що Туреччина робить успіхи, щоб отримати безвізовий режим. Очікується, що питання надання безвізового режиму Туреччині розглядатимуть у червні.

Посли ЄС в Брюсселі обговорили аналогічну угоду для Грузії в середу, проте не прийняли жодного рішення. Один із дипломатів, на якого посилається Reutres, стверджує, що Німеччина та Франція виступають проти рішення про надання безвізового режиму Грузії.

"Ми не хочемо, щоб зупинився весь процес. Ми просто хочемо бути більш обережними," – пояснив агентству неназваний дипломат з однієї держави ЄС, яка виступила в середу проти надання безвізового режиму в Грузії. Вони можуть повернутися до цього питання наступного тижня, під час обговорення більш складного випадку - надання безвізового режиму для України, повідомляє джерело Reutres.

Є й інший ризик: Європейський парламент, який і вводить в дію угоди щодо безвізового режиму, проведе свою останню сесію 4-7 липня і лише в середині вересня відновить свою роботу. Таким чином, якщо на сесії не вдасться подолати протиріч, то до питання надання безвізового режиму Грузії та Україні законодавчий орган ЄС повернеться на раніше осені.  

Раніше повідомлялось, що українці мають шанс їздити до Канади без віз вже  у серпні. На з'їзді Ліберальної партії Канади, яка наразі є керівною у країні, пролунала пропозиція надати українцям можливість безвізових короткострокових поїздок. Відповідну пропозицію було внесено відділенням Ліберальної партії у провінції Саскачеван. Проте у Канаді відмовили, мотивуючи це тим, що Україна не відповідає певним критеріям. 

Натомість, громадяни України можуть здійснювати подорожі до Індонезії без віз до 30 днів. Оформлення візи необхідне лише у разі подорожі з метою здійснення журналістської діяльності. Для перетину кордону громадяни України мають показати паспорт, дійсний щонайменше 6 місяців з моменту прибуття в РІ, зворотні квитки або квитки до іншої країни. 

ВідеоКлімкін не бачить затримок у розгляді безвізового режиму з Україною єврочиновниками

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: