Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Революція гідності в охороні здоров’я: Супрун відреагувала на старт медичної реформи

Реформа почне діяти з 1 січня 2018 року.

Виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун заявила, що Закон про медичну реформу, який президент Петро Порошенко підписав 28 грудня, забезпечує лікарів та пацієнтів захистом з боку держави.

«Система починає ставити в центр уваги захист та потреби людини», - написала Супрун у Facebook, коментуючи старт медичної реформи.

ВідеоПетро Порошенко підписав закон про медичну реформу

Про це президент повідомив в Одесі. І додав, що тепер справа за міністерством, яке діятиме під пильним наглядом уряду. Президент впевнений, що 2018 рік стане успішним роком для здійснення реформи і для лікарів, і для пацієнтів.

Петро Порошенко підписав закон про медичну реформу

В. о. міністра зазначила, що ситуація у лікарнях не зміниться вже 1 січня, але поступово більшість процесів системи охорони здоров’я працюватимуть по-іншому.

«Сьогоднішній день - це результат революції гідності в системі охорони здоров’я, який наша команда почала рік тому. Разом з усіма, хто підтримував зміни, ми проробили велику роботу, але найбільша її частина попереду. Прошу зараз бути активними всіх, дізнаватися про реформи, працювати над ними, бо здоров’я - це те, що стосується кожного», - написала Супрун.

Голова МОЗ нагадала, що наступного року реформа відбуватиметься лише на первинній ланці медичної допомоги (послуги у сімейних лікарів, педіатрів та лікарів загальної практики). З 2020 року нова система фінансування запрацює для амбулаторного та стаціонарного лікування.

Також Порошенко підписав Закон 7117, який стосується лікування в селах. Він передбачає виділення близько 5 млрд грн. на розбудову нових амбулаторій, сучасне обладнання та інтернет у сільській місцевості.

«Система, яку ми побудуємо, надаватиме справедливу та якісну допомогу для багатьох поколінь людей, які живуть та житимуть в цій країні. Ми будемо мати гідну охорону здоров'я і ми вийдемо в плюс!», - заявила Уляна Супрун.

Нагадаємо, 19 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроект про медреформу. Серед ключових пунктів ухваленого закону: страхова медицина, плата лікарям за надані послуги, вибір сімейного лікаря та  міжнародні протоколи лікування. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції