Рейтинги Зеленського стрімко падають – опитування КМІС

Рейтинги Зеленського стрімко падають – опитування КМІС

Фото: Associated Press

Від вересня кількість людей, які позитивно ставляться до президента, зменшилася на понад 20%.

Від початку листопада рейтинги влади впали: президента України Володимира Зеленського - на 10%, уряду - на 7%, а Верховної Ради - на 9%.

Про це свідчать результати опитування, проведеного від 22 до 25 листопада Київським міжнародним інститутом соціології.

Так, згідно з опитуванням, наприкінці листопада порівняно з початком місяця стало на 10% менше тих, хто схвалює роботу президента (від 64% до 54%), і на 13% зросла частка тих, хто не схвалює його дії (від 23% до 36%).

Разом з цим погіршилась і оцінка респондентів за цей місяць роботи уряду: на 7% стало менше тих, хто схвалює його роботу (44% і 37%), і на 11 процентних пунктів стало більше тих, хто не схвалює роботу Кабміну (з 37% до 48%). Оцінка роботи уряду загалом за результатами опитування погіршується від жовтня.

Що стосується роботи Верховної Ради, то від початку листопада на 9% стало менше тих, хто схвалює її роботу (45% і 36%), і на 12% стало більше тих, хто не схвалює роботу Ради (від 40% до 52%). Оцінка роботи Ради, як і уряду також погіршується від жовтня.

Опитування показало, що до Зеленського позитивно ставляться наприкінці листопада 52% опитаних, негативно – 19%. При цьому упродовж осені частка тих, хто ставиться до Зеленського позитивно, зменшувалась: 73% - у вересні, 66% - у жовтні, 64% - на початку листопада, 52% - наприкінці листопада. Водночас частка тих, хто ставиться до Президента негативно, протягом осені зростала: 7% - у вересні, 9% - у жовтні, 12% - на початку листопада і 19% - наприкінці листопада.

До прем'єр-міністра Олексія Гончарука, згідно з опитуванням, позитивно ставляться 11% опитаних, негативно – 25%. Протягом осені зменшувалась частка тих, хто не знає Гончарука: 49% - у вересні, 48% - у жовтні, 40% на початку листопада, 36% - наприкінці листопада. Водночас збільшувалась частка тих, хто ставиться до нього негативно: 9% - у вересні, 14% - у жовтні, 18% - на початку листопада, 25% - наприкінці листопада.

До глави Верховної Ради Дмитра Разумкова позитивно ставляться наприкінці листопада 24% опитаних, негативно – 16%. Частка тих, хто ставиться до Разумкова негативно, значуще зросла порівняно з початком листопада: 16% і 9% відповідно.

КМІС проводив опитування від 22 до 25 листопада методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. У ході опитування проведено 1500 інтерв'ю, похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 3%. Дані цього дослідження порівнюються з результатами опитувань КМІС, які були проведені від 4 до 7 листопада, від 9 до 11 жовтня, та від 6 до 19 вересня 2019 року.

Нагадаємо, більшість українців позитивно оцінюють перші кроки діяльності президента України Володимира Зеленського та його команди. Про це свідчать результати дослідження громадської думки населення України, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи". Серед рішень та пропозицій Зеленського, які українці оцінили найвище: ініціювання переговорів з президентом РФ Володимиром Путіним для вирішення конфлікту на Донбасі,  рішення щодо відведення військ від лінії розмежування та надання громадянства іноземцям, які боронили Україну.

Україна покращила позиції у рейтингу процвітання - Економічні новини

Україна покращила позиції у рейтингу процвітання - Економічні новини

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація