Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Режим Каддафі профінансував на 4 млн євро передвиборчу кампанію Тимошенко – арабські ЗМІ

У лідера ВО "Батьківщина" спростовують цю інформацію.

Уряд колишнього диктатора Лівії Муаммара Каддафі начебто фінансував окремі президентські кампанії у США та Європі, зокрема і в Україні.

За інформацією арабської газети Asharq Al Awsat, у 2010 році режим Каддафі надав гроші на виборчу кампанію тодішнього  кандидата у президенти України Юлії Тимошенко, передає Радіо Свобода.

Помічник з оточення сина лівійського диктатора Саґфа Аль Іслама на умовах анонімності розповів, що на кампанію Тимошенко начебто було виділено щонайменше 4 мільйони євро. Ці гроші замовив тодішній прем'єр-міністр Лівії Багдаді аль-Махмуді, вони були поміщені у сумку купюрами по 500 євро.

"Ми вирушили на приватному літаку, вони зустріли нас в аеропорту Києва, ми провели там ніч і повернулися. Гроші отримав тодішній віце-прем’єр України", – розповів помічник сина Каддафі.

Водночас речниця Юлії Тимошенко Марина Сорока спростувала повідомлення арабської газети: "Ця інформація не відповідає дійсності, це все неправда".

Окрім ймовірного фінансування виборчої кампанії в Україні, газета Asharq Al Awsat написала про те, що режим Каддафі виділив щонайменше 50 млн євро на кампанію кандидата у президенти Франції Ніколя Саркозі у 2007 році. Також щонайменше 5 млн євро було виділено на кампанію кандидата на виборах у США у 2004 році.

Нагадаємо, протести у Лівії переросли у справжню війну між прихильниками Муаммара Каддафі та противниками його режиму (прихильники Перехідної національної ради) у 2011 році.

Основні бої розгорілися за столицю Лівії Тріполі. 20 серпня було оголошено про вхід військ повстанців до Тріполі, за кілька днів жорстоких боїв війська ПНР захопили місто.

Результатом взяття військами ПНС Тріполі стала втрата військами Каддафі та урядом Джамахірії контролю над ситуацією в Тріполітанії (надалі ряд членів уряду Джамахеріі, були затримані, частина колишніх чиновників втекла), фактичне визнання світовим співтовариством легітимності влади Перехідного Національної Ради, закріпленої визнанням нової влади Лівії Радою безпеки ООН 17 вересня 2011, наданням представнику нової влади Лівії (Перехідної національної ради) місця члена в Раді безпеки ООН. Формально це означає, що Організація Об'єднаних Націй більше не визнає уряд Муаммара Каддафі.

Муаммара Каддафі було вбито 20 жовтня 2011 року в його рідному місті Сірт. Повстанці захопили його у полон під час спроби втекти з оточеного населеного пункту. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції