"РФ має забрати війська і припинити фінансування терористів": ПА ОБСЄ ухвалила резолюцію про Україну

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Резолюцію ухвалили попри "бойкот" з боку Росії.

Парламентська асамблея ОБСЄ прийняла запропоновану українською делегацією резолюцію "Відновлення суверенітету і територіальної цілісності України".

Про це повідомляє "Інтерфакс-Захід".

РФ виступила категорично проти прийняття цієї резолюції, однак документ був ухвалений.

Тоді керівник російської делегації віце-спікер "Держдуми РФ Петро Толстой запропонував проголосувати в цілому проти прийняття Мінської декларації. Більшістю голосів його пропозиція була відхилена.

У резолюції "Відновлення суверенітету і територіальної цілісності України ПА ОБСЄ заявляє про свою "повну повагу до суверенітету, незалежності, єдності і територіальної цілісності України в межах її визнаних міжнародним співтовариством кордонів, до яких належить Автономна Республіка Крим та місто Севастополь".

Також у документі ПА ОБСЄ заявляє про "засудження тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Російською Федерацією і гібридної агресії Росії проти України на Донбасі, що триває".

Крім того в резолюції ПА ОБСЄ "настійно закликає Російську Федерацію припинити спонсорування терористичної діяльності в Україні за допомогою припливу бойовиків, грошових коштів і зброї через непідконтрольний уряду ділянку українсько-російського державного кордону і перестати чинити будь-яку підтримку незаконних збройних формувань в окремих районах Донецької та Луганської областей України, які здійснюють терористичні акти в Україні".

У документі також міститься заклик до РФ "забезпечити виведення своїх збройних формувань, військової техніки та найманців з території окремих районів Донецької та Луганської областей України під наглядом ОБСЄ, а також роззброєння всіх незаконних збройних формувань".

РФ виступила категорично проти прийняття цієї резолюції.Цей документ увійде до підсумкової Мінської декларації.

Нагадаємо, кількома днямит раніше, а саме 7 липня Парламентська асамблея ОБСЄ на 26-й щорічній сесії у Мінську ухвалила резолюцію з положеннями на підтримку України під назвою "Зміцнення взаємної довіри і співпраці заради миру і процвітання в регіоні ОБСЄ". У ній ПА ОБСЄ також закликала Росію вивести свої війська з українських територій.

Залиште свій коментар

Вибір редакції