РФ постачає зброю бойовикам на Донбасі, але не всі вони є терористами – представник України в суді ООН

Дата публікації
РФ постачає зброю бойовикам на Донбасі, але не всі вони є терористами – представник України в суді ООН

УНІАН

Українська сторона закликала суд у Гаазі заборонити Росії підтримувати бойовиків.

Не всі бойовики на Донбасі є терористами, які вбивають мирних мешканців.

Про це під час виступу в Міжнародному суді ООН в Гаазі за дорученням України заявив американський професор, партнер юридичної компанії "Ковінгтон" Гарольд Гонджу Коу, пише "Європейська правда".

"Я не кажу, що всі ті, хто воюють на Сході, є терористами. Є чітке визначення, що таке тероризм – це атаки на цивільних", - наголосив він.

За словами Коу, "за повідомленнями у газетах ми всі бачимо", що велика частина представників незаконних збройних формувань "воюють проти української армії, але йдеться не про них".

Окремо юрист нагадав про збиття MH-17, атаки на цивільні квартали Маріуполя, Авдіївки та інші акти, спрямовані проти цивільних.

"Ваша честь, якщо Росія справді не робить всього цього, то не буде жодних проблем у тому, щоби виконати тимчасові заходи", - закликав він суд підтримати тимчасові заходи, серед яких також пряма заборона Росії на подальшу підтримку бойовиків.

Своєю чергою заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль запевнила, що РФ продовжує надавати смертоносну підтримку "незаконним збройним формуванням, які вчинили чисельні терористичні акти в Україні".

"Тактика РФ включає підтримку тероризму та актів расової дискримінації, пропаганду, підривну діяльність, залякування, політичну корупцію, кібератаки… Чи можуть залишатися будь-які сумніви щодо того, звідки це озброєння постачається? Ні. Воно постачається з РФ", - додала вона.

Нагадаємо, сьогодні, 6 березня, у Гаазі Міжнародний суд ООН почав розглядати позов України проти Росії. Україна звинувачує Росію у порушенні конвенцій ООН з протидії фінансуванню тероризму та з ліквідації усіх форм расової дискримінації. Слухання у Гаазі триватимуть чотири дні.

Сьогодні виступає українська делегація на чолі із заступницею міністра закордонних справ Оленою Зеркаль. Нині Україна просить ввести проти Росії так звані запобіжні заходи – що Росія припинить свої дії на Донбасі і репресії кримських татар. Розгляд цього запиту від України може зайняти від кількох тижнів до кількох місяців – кажуть у суді. Після цього суд винесе ухвалу – чи задовільнити прохання України. І у разі позитивного для Києва рішення Росія має дослухатися і припинити спонсорувати терористів на Донбасі і пресувати кримських татар.

Гаазький трибунал: чи здатна Україна перемогти Росію в міжнародному суді

Гаазький трибунал: чи здатна Україна перемогти Росію в міжнародному суді

Наступна публікація