Ринок землі, пільги для бізнесу та велика приватизація: Зеленський роздав завдання урядовцям

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Міністри отримали чіткі вказівки та терміни, в які мають прозвітувати про виконання.

Президент України Володимир Зеленський доручив урядовцям підготувати плани поліпшення позицій держави в рейтингу Doing Business. Також керівника країни цікавить підготовка до масштабної приватизації та запровадження ринку землі.

Як повідомляє президентська пресслужба, урядовці отримали завдання завершити підготовчий етап до кінця року. "Я звертатимусь до міністрів з проханням забезпечити виконання таких завдань", - наголосив Зеленський.

Фотогалерея Зеленський сподівається, що ЄБРР наростить інвестиції в Україну до 1 млрд євро на рік (3 фото)

Відповідальним за план заходів щодо зростання позицій України в рейтингу Doing Business став міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов. Його ж міністерство має розпочати підготовку до масштабної приватизації – зокрема, передати до Фонду державного майна України на приватизацію документи 500 державних підприємств, а також здійснити продаж на електронних аукціонах понад 40 єдиних майнових комплексів об’єктів малої приватизації та пакетів акцій.

Інше завдання економічного відомства – підготовка до запровадження ринку землі. "Створити електронний реєстр інженерів-землевпорядників та надати їм право здійснення державної реєстрації цієї землі. Оприлюднити 100% рішень щодо надання дозволів на зняття та перенесення родючого шару ґрунту та нормативно закріпити ведення документації з землеустрою виключно в електронній формі", – пояснив президент. І додав, що чекатиме від Мінекономіки також програми створення робочих місць і запровадження найкращих світових практик корпоративного управління у десяти найкращих державних компаніях.

Міністру фінансів Оксані Маркаровій президент поставив завдання до 31 грудня 2019 року створити сприятливі умови для підприємців – зокрема, шляхом запровадження 2-річного мораторію на проведення перевірок ФОП та пом’якшення відповідальності за порушення встановленого порядку подання звітності, пов’язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій. До березня наступного року Мінфін має спростити проходження митних процедур і запровадити програми авторизованого економічного оператора.

Завданням міністра енергетики та захисту довкілля України Олексія Оржеля стало завершення процедури анбандлінгу НАК "Нафтогаз". Це має статися до 31 грудня поточного року. Також Міненерго за неповні два місяці до цієї дати мусить спростити процедури приєднання до електричних і газових мереж, якими володіють суб'єкти природних монополій. Навесні 2020 року глава держави очікуватиме від відомства завершення реформи вугільної галузі. Рік підлеглим Оржеля відведено на підготовку нормативно-правової базу для інвентаризації лісових ресурсів України.

Міністру інфраструктури України Владиславу Криклію доручено до кінця поточного року забезпечити видачу дозволів на міжнародні перевезення вантажів та рух негабаритних транспортних засобів виключно в електронній формі, а також налагодити ефективний габаритно-ваговий контроль на автодорогах. Також Криклій має до 30 червня 2020 року затвердити перелік об’єктів концесії на три роки та почати підготовку до конкурсів.

Відео Зеленський підписав два закони для ФОПів: які нові правила чекають на малий бізнес

Тепер малий бізнес має видавати фіскальні чеки. А хто не видав, або змахлював має повернути вам повну вартість товару. Кого торкнеться повна фіскалізація, і хто завдяки новому законодавству має вийти з тіні – у сюжеті.  

Зеленський підписав два закони для ФОПів: які нові правила чекають на малий бізнес

Залиште свій коментар

Вибір редакції