Рішення про чергове затримання Корбана схвалив скандальний суддя із Києва

Він відомий своїми репресіями проти автомайданівців.

Рішення про чергове затримання голови партії "УКРОП" Геннадія Корбана і примусову доставку його на медичну експертизу до Києва виносив скандальний суддя Микола Чаус. Адвокати вже давно називають його одним із головних фальсифікаторів справ у столиці. Він відзначився репресіями над автомайданівцями взимку 2014-го і за це перебуває під слідством. Як ухвалювали постанови щодо Корбана і чому їх уже можна назвати незаконними, йдеться в сюжеті ТСН. 19.30

Сьогодні вранці адвокати Геннадія Корбана намагалися отримати у Дніпровського суду столиці справу свого підзахисного для ознайомлення. Із загальної  канцелярії їх відправили до кабінету судді. Суддя Микола Чаус спровадив захисників назад до канцелярії. Пізніше виявляється, що справа все-таки була у помічників судді, але ще не готова для того, щоб надати її адвокатам. 

Врешті прес-секретар суду Ольга Бовкун відвела адвокатів  в окремий зал. Ті намагалися від неї почути, яким чином суддя Чаус примудрився винести чотири постанови щодо їхнього підзахисного і витратити на це лише кілька хвилин. У його вчорашньому графіку справи Корбана немає. А також: чому справу розглянули без них, у Дніпровському суді, тоді як слухання справ прокуратури Києва має відбуватися у Печерському суді. Єдине, що вдалось з'ясувати  - на момент звернення адвокатів до канцелярії суду справа Корбана була ще не готова. Тобто вчора суддя Чаус виносив ухвали у справі, якої не існувало.

Знімальна група ТСН зафіксувала. як по дорозі до дорадчої кімнати суддя Чаус йшов у супроводі невідомого чоловіка, що є прямим втручанням в роботу судді. Чоловік безперешкодно пересувався судом і навіть сів за письмовий стіл у кабінеті Чауса. Лише після виклику поліції з'ясувалася, що він є працівником СБУ. Таких, як він, у суді перебувало кілька людей, а керував ними полковник СБУ Кияшко.

Пояснити свою присутність у будинку правосуддя співробітники спецслужби не змогли. Адвокати Корбана вважають – це тиск на суд.  

Адвокат автомайданівців Роман Маселко каже, що суддя Чаус лише по справах Майдану виносив однозначне рішення про позбавлення прав з метою переслідування.

"Суддя має бути а звільнений з посади на підставі закону про відновлення довіри до судової влади –  має бути розслідування як кримінальний злочин по 375 статті… за винесення завідомо неправосудного рішення", - наголошує захисник.

А в Гостомелі живе Наталія Попсуй. Її суддя Чаус судив у дві тисячі восьмому році. За версією прокурорів - вона побила п'ятьох кремезних міліціонерів.

"Я подала оскарження щодо дій прокуратури до судді Чауса. Чаус відмовив, не пояснюючи причин. Судді люблять робити так: адвокат і обвинувачена сидить у коридорі, а суддя нахабно включає "не з'явилася до суду". І на підставі цього виносить рішення на користь прокуратури і суду першої інстанції. Так було у мене з Чаусом", - розповіла жінка. 

ВідеоРішення про чергове затримання Геннадія Корбана виносив скандальний суддя Микола Чаус

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: