"Різні виміри". Пєсков відповів на заклики відомих росіян помилувати Сенцова

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Кремлі кажуть, що процес помилування має бути з ініціативи засудженого.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков відповів на заклик відомих російських культурних діячів помилувати українського режисера та політв’язня Олега Сенцова.

"Громадський резонанс жодним чином не може вплинути на рішення суду Російської Федерації, що набуло чинності. Це абсолютно різні виміри", - наводить "Дождь" цитату Пєскова.

Він додав, що звернення 12 діячів культури щодо Сенцова у Кермлі бачили, але попри це для помилування передбачена процедура, яка ініціюється самим засудженим.

Як повідомлялося раніше, підписали лист щодо помилування Сенцова анімаційні режисери Юрій Норштейн та Костянтин Бронзит, режисери Андрій Звягінцев, Павло Лунгін, Олександр Сокуров, Олексій Учитель, Валерій Тодоровський, Олексій Федорченко, телеведуча Катерина Мцітурідзе, журналіст Володимир Познер, опозиційний політик Ксенія Собчак та акторка Чулпан Хаматова. 

25 серпня 2016 року українського режисера Олега Сенцова засудили загалом до 20 років ув'язнення у колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до здійснення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ. 

28 травня у Федеральній службі виконання покарань заявили, що Сенцов погодився на підтримувальну терапію. Цю інформацію підтвердив адвокат українця Дмитро Дінзе.  

31 травня Ксенія Собчак повідомила, що мала розмову відеозв'язком із Сенцовим. Він виглядав худим та блідим, у нього випали два зуби через голодування.   Лікарі, які стежать за станом здоров'я  політв’язня, попередили, що після 30 дня його голодування йому почнуть заливати до носа поживну суміш    

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції