РНБО доручила Кабміну протягом двох місяців розробити законопроєкт щодо подвійного громадянства: подробиці

РНБО доручила Кабміну протягом двох місяців розробити законопроєкт щодо подвійного громадянства: подробиці

Фото: УНІАН

За словами секретаря СНБО, питання подвійного громадянства є вкрай важливим для держави.

Протягом двох місяців Кабінет міністрів України має запропонувати Верховній Раді законопроєкт щодо подвійного громадянства. Зокрема, ним має передбачатися можливість перевірки наявності подвійного або множинного громадянства всіх громадян України. Таке рішення ухвалено на засіданні Ради національної безпеки і оборони України у п'ятницю, 26 лютого.

Про це повідомив секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу.

За його словами, питання подвійного громадянства є вкрай важливим для держави.

"Ви знаєте, що ми рухаємося до цивілізованих країн, які дозволяють подвійне громадянство. Але для нашої країни є певні виклики. Виклики пов'язані з тим, що, на привеликий жаль, Російська Федерація  свого часу використала цей інструмент, коли у нас керівник Служби безпеки України, міністр внутрішніх справ, міністр оборони, керівник Генерального штабу були громадянами Російської Федерації. Ми не можемо цього допускати в майбутньому. У нас є певні виклики по інших країнах. Тому ми сьогодні ухвалили рішення – протягом двох місяців Кабінет міністрів має запропонувати законопроєкт, який дозволить нам чітко розуміти тих осіб, які мають подвійне громадянство", - сказав Данілов.

Окремо він зауважив щодо ситуації із отриманням громадянства РФ громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

"Ті люди, які сьогодні примусово отримують громадянство на окупованих територіях Криму і на частині окупованих Донецької і Луганської областей, ми вважаємо, що це є ситуація пов'язана з тим, що вони, умовно кажучи, отримають ті аусвайси, які дають їм можливість в якийсь спосіб жити на тих територіях. Коли вони будуть звільнені, я думаю, що вони всі відмовляться від цих паперців, які їм сьогодні там надають", - пояснив секретар РНБО.

Нині, згідно з законом, якщо людина має бажання бути народним депутатом, міністром, працювати в органах місцевого самоврядування, бути депутатом місцевих, сільських, або інших рад, він має бути тільки громадянином України. Якщо у нього є інше громадянство, він має про це повідомити і перед ухваленням рішення має відмовитися від другого громадянства.

"Так по нашому закону на сьогодні. Ми сьогодні з вами можемо мати тільки єдине громадянство. Але ми розуміємо, що світ бурхливий, з урахуванням того, що у Росії є можливості видавати свої папірці по будь-якому замовленню громадян, які раніше перебували в Радянському союзі, тому для того, щоб не піддаватися такій ситуації, яка була за часів Януковича, будуть створені відповідні інструменти для контролю за цими речами. Протягом двох місяців Кабінет міністрів має запропонувати таку пропозицію Верховній Раді. А Верховна Рада має ухвалити відповідний законопроєкт, щоб ми мали можливість верифікувати всіх громадян України. Мова буде йти про всіх громадян України. Про всіх громадян України ми будемо мати інформацію, чи мають вони подвійне або множинне громадянство", - розповів Данілов.

"Те, що стосується ситуації з тими панами, які сьогодні займають депутатські мандати, тими панами, які сьогодні займають інші виборчі або інші посади, в апараті РНБО ми це заздалегідь напрацьовували це питання і тому зараз, скажімо так, в кого таке є, я всім радив найближчим часом позбавитись іншого громадянства для того, щоб не наражати себе на неприємності", - резюмував Олексій Данілов.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив про реальні шанси ухвалення закону, який дозволив би подвійне громадянство в Україні.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Російські спецслужби купують українське громадянство: як і за скільки чиновники ДМС продають батьківщину

Російські спецслужби купують українське громадянство: як і за скільки чиновники ДМС продають батьківщину

Повʼязані теми:

Наступна публікація