РНБО розсекретила стенограму історичного засідання під час анексії Криму. Повний текст

На засіданні вирішувалося, як українська влада має реагувати на початок анексії Криму.

У понеділок, 22 лютого, Рада національної безпеки та оборони України розсекретила стенограму засідання від 28 лютого 2014 року щодо ситуації, яка склалася в державі наприкінці лютого – в березні 2014 року (питання анексії Автономної Республіки Крим).

Зокрема, в стенограмі вказано, що під час анексії Криму наприкінці лютого 2014 року Росія на кордоні з Україною зосередила 38 тис. військовослужбовців із великим арсеналом важкої техніки, вертольотів і кораблів у Чорному морі.

Крім того, як йдеться у стенограмі, під час тодішнього засідання РНБО, спікер Держдуми РФ Сергій Наришкін по телефону погрожував тодішньому виконувачу обов'язків президента України Олександру Турчинову жорсткими рішеннями щодо України. За підсумками телефонної розмови Турчинов тоді заявив, що РФ, ймовірно, розглядає "прийняття рішення щодо введення військ не тільки до Криму".

Також у стенограмі вказано, що Арсеній Яценюк висловлював переконання, що країни Будапештського меморандуму та інші країни не були готовими надавати військову допомогу Україні під час анексії Росією Криму. Тоді він нагадав, що у 2008 році на саміті НАТО у Бухаресті через непідписання Плану дій щодо членства відбулась військова агресія Росії на території Грузії.

ВідеоРосія як і раніше залишається головною військовою загрозою для України

Водночас у стенограмі йдеться, що тоді під час засідання РНБО Юлія Тимошенко закликала українську владу поводитись, "як голуб миру". За введення воєнного стану під час анексії Криму в РНБО тоді проголосував тільки Турчинов.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк тоді висловив переконання, що запровадження воєнного стану - це оголошення війни Росії. А Тимошенко наполягала, що Путін у Криму хоче реалізувати абхазький сценарій і приводила приклад Саакашвілі, який тоді "повівся на його провокації Саакашвілі і програв".

Слід також зазначити, що під час анексії Криму в Міноборони заявили, що в України "армії немає". У стенограмі зазначено, що Україна тоді мала лише 5 тис. військовослужбовців, здатних виконувати бойові завдання. Тодішній виконувач обов'язків міністра оборони Ігор Тенюх заявив, що армія системно знищувалась Януковичем та його оточенням під керівництвом російських спецслужб.

Повну стенограму засідання РНБО від 28 лютого 2014 року - читайте у документі. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: