РНБО ухвалила нові санкції проти майже 700 осіб – злодіїв у законі та іноземних кримінальних авторитетів

РНБО ухвалила нові санкції проти майже 700 осіб – злодіїв у законі та іноземних кримінальних авторитетів

Сайт президента України

На засіданні також порушили питання державних земель і будинків в елітних Конча-Заспі та Пущі-Водиці.

Рада національної безпеки та оборони України під час свого засідання у п’ятницю, 14 травня, ухвалила нові санкції. У списку – майже 700 осіб.

Про це повідомляє пресслужба президента України.

Що вирішили та обговорювали на РНБО:

  • Після ухвалення відповідного закону застосовано персональні санкції проти 557 злодіїв у законі;
  • Санкції застосовані до 111 іноземців, які є кримінальними авторитетами;
  • Порушили питання державних земель і будинків у Конча-Заспі й Пущі-Водиці, якими за часів попереднього президента за дуже символічну плату почала користуватися низка незрозумілих осіб.

"Напередодні Дня науки в Україні були відзначені не тільки наші провідні вчені, а й представники так званих некласичних наук. Передусім це особи, які є професорами з порушення Кримінального кодексу – так звані злодії в законі та кримінальні авторитети. Після ухвалення закону про злодіїв у законі, стратегії боротьби з організованою злочинністю та дев’яти місяців роботи застосовано персональні санкції проти 557 злодіїв у законі, відомих наразі у світі. Більшість із них перебуває не в Україні. А кількість тих, хто перебуває в Україні на волі, зменшилась удвічі: від 34 до 17 осіб. Сьогодні ми зробили все, щоб ця цифра дорівнювала нулю. У найближчий час і назавжди", - сказав президент України Володимир Зеленський.

Санкції, застосовані до злодіїв у законі:

  • блокування активів,
  • заборона в’їзду на територію України,
  • відмова в наданні або скасування візи, посвідки на тимчасове чи постійне проживання, дозволу на імміграцію,
  • відмова у продовженні строку перебування в Україні,
  • неможливість набуття ними громадянства України та примусове видворення.

"Одним словом: тим, хто не в Україні, нема чого сюди приїжджати. Тим, хто в Україні, – нема чого тут затримуватись. Те саме стосується й іншої ланки цього світу – лідерів злочинних угруповань, так званих кримінальних авторитетів. Ми – гостинна країна, але не для 111 іноземців – це кримінальні авторитети, до яких сьогодні застосовано такий самий пакет санкцій. Ми не кажемо вам "до побачення", ми кажемо "прощавайте", - наголосив глава держави.

Наступна публікація