Родина Шуфрича реставрує дачу Хрущова з бомбосховищем та річкою посеред двору

Дата публікації
Перегляди
5767
Родина Шуфрича реставрує дачу Хрущова з бомбосховищем та річкою посеред двору

Родина Шуфрича зробила куплену за півмільйона дачу Хрущова на один поверх вищою

Дачу, куплену родиною політика за 450 тис. грн, зробили на один поверх вищою та перефарбували із жовтого у білий.

Родина нардепа Нестора Шуфрича цього року планує завершити відбудову історичного об'єкта, більше відомого у народі як дача Хрущова.

Про входини після 8-ми років будівництва ТСН.Особливе повідомив сам регіонал.

Особняк Шуфричів знаходяться під Ужгородом, неподалік села Кам'яниця. Саме у цьому маєтку у далеких 60-х генсек СРСР Микита Хрущов влаштовував мисливські посиденьки, а пізніше тут відпочивала еліта компартії.

Читайте: Біля дачі Ющенка Нацбанк будує шикарну базу відпочинку з водоспадом

"Після Микити Хрущова вона з рук до рук переходила. Тепер вона дача Шуфрича, відстроюється... Все перебудували повністю. Все нове там. Майданчики, паркани", - розповідають місцеві жителі та кажуть, що краще б віддали це мальовниче місце посеред хвойного лісу на санаторій для хворих дітей.

Примітно, що до хвойних лісів, кам'яних схилів та гірських річок веде розбита дорога. Ями зникають лише за кілометр від самої дачі.

Селяни розповідають, що раніше дача Хрущова була огороджена сіткою. Триметровий паркан з каменю з'явився у 2005-му, відколи дачу почала обживати мати політика – 73-річна Марія Шуфрич. Саме на неї була оформлена ділянка у майже півгектара, але дачу вони так і не приватизували. Родині маєток обійшовся у півмільйона гривень.

Читайте: Рибак живе на держдачі у Конча-Заспі і готується стати прадідом

"Мій попередник заплатив за неї на аукціоні 300 тис. грн, а моя сім'я у 2005 році виклала за дачу приблизно 450 тис. грн. Я можу трохи помилятися у цифрах, але точно пам'ятаю, що було менше $ 100 тис." - розповів Шуфрич у грудні 2008 року.

Сьогодні біля дачі Хрущова-Шуфрича чергує лише один охоронець із собакою. Сам Шуфрич тут з'являється нечасто. Востаннє місцеві його бачили у січні.

Як і у радянські часи, потрапити за паркан славнозвісної дачі Хрущова неможливо. Але ТСН. Особливе має ексклюзивні кадри.

Садиба стоїть у підніжжя двох карпатських гір. За півтора кілометра вже Словаччина. Головна прикраса ділянки - бурхлива річка, яка протікає через весь двір.

Навпроти головного будинку розташована ще одна будівля. Будівельники називали її об'єктом для водних процедур - в ній має бути басейн, душові, кімнати відпочинку.

Читайте: У Кучми на розкішній дачі у Криму день і ніч кричать павичі

Поруч знаходиться бомбосховище довжиною 30 метрів. Селяни кажуть, що його збудували у горі ще за часів Хрущова. Шуфрич тут лише облицював стіни.

Сама ж дача до входин поки не готова. Шуфрич стверджує, що будівлю його родина лише відреставрувала.

"Зараз проводять її реконструкцію. Постараємося відновити максимально той вигляд, в якому вона була. Ми хочемо зберегти цей об'єкт. Я вважаю, що це пам'ятка, яка не повинна загинути", - зазначив нардеп.

Але місцеві згадують, що у Хрущова була жовта двоповерхова дача, а у Шуфрича вона вже біла і триповерхова.

Читайте: Андрій Ющенко воює за автовокзал в Івано-Франківську, який коштує 6 млн грн

Колись тут нібито були і дорогі картини, і килими, і меблі з червоного дерева. Селяни розповідають, що відтоді, як Шуфрич почав реставрацію, партійне добро зникло. Сам політик запевняє, що дача родині дісталася без даху і зі зруйнованими стінами. А чутки про партійне майно - це селянська легенда.

Наразі ж будівля готова тільки ззовні. Всередині голі стіни, без внутрішніх робіт. Вставлені лише нові вікна і двері. Відновлення потребують і решта об'єктів - це і тенісний корт на задньому дворі, і 11 запущених ставків поруч з ним.

Шуфрич хрущовську дачу своєю не вважає та розповідає, що ділянкою опікується його батько.

"У цьому році, наскільки я знаю, тато планує закінчити там реконструкцію. Це дійсно історичне місце, і воно мало не загинуло. Завдання - його зберегти. Я вважаю, що такі об'єкти повинні бути доступні для всіх людей, хто цікавиться історією краю", - запевнив політик.

Родина Шуфрича завершує реконструкцію своєї "дачі Хрущова"

Родина Шуфрича завершує реконструкцію своєї "дачі Хрущова"
Наступна публікація