Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Яценюк обіцяє запустити держслужбу з питань бійців АТО за американським зразком

Родинам загиблих та поранених бійців АТО виплачують гроші, обіцяють пільги та квартири.

До кінця вересня мають призначити керівника новоствореної Державної служби з питань ветеранів та учасників антитерористичної операції, яку створюють за зразком американського Міністервства з питань ветеранів. Саме ця нова українська держструктура й займатиметься питаннями виплат компенсацій, призначення пільг, лікуванням тощо.

Про це в ексклюзивному інтерв'ю ТСН.Тиждень розповів прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

"Створили Державну службу з питань ветеранів та учасників АТО. Подивилися, як в американців, бо американці (США) – це країна, що воює. У них є ціле Міністерство з питань ветеранів. Оголосили публічний конкурс (на посаду керівника української служби), тому що потрібна людина на цю державну службу, яка там (на Донбасі) воювала, яка знає, що таке війна, яка має репутацію. Зараз до того моменту, поки шукаємо керівника (думаю, за два тижні призначимо туди керівника), питання вирішуємо наступним чином: Міністерство оборони, Міністерство внутрішніх справ, Служба безпеки і Держприкордонна служба подають списки. Список подали – одразу даємо статус учасника АТО і виплачуються відповідні пільги та компенсації", - сказав Яценюк (на відео – із 7 хв 35 сек.).

ВідеоАрсеній Яценюк дав ексклюзивне інтерв’ю ТСН.Тижню

Прем'єр пообіцяв зламати ганебну практику бюрократичної машини, коли чиновники при призначенні пільг чи статусів учасників АТО вимагають письмових підтверджень, що бійці не були поранені із власної волі, а отримали усні накази військового керівництва.

"Що стосується тих наших вояків і хлопців, які поранені. Нещодавно був у військовому шпиталі. Кожна сім'я, яка втратила годувальника одразу отримує кошти – це більше 600 тисяч гривень. Друге – кожна сім'я військовослужбовця, яка не має квартири, так само отримує квартиру. Перший транш ми відправили - це більше 100 мільйонів гривень на обласні держадміністрації на придбання квартир. Третє – кожен хлопець, який втратив кінцівки, первинну реабілітацію проходить в Україні. І частина хлопців сказали, що вони хочуть, аби їх протезували за кордоном. Будемо шукати гроші й відправляти поранених за кордон", - запевнив прем'єр.

Яценюк також попросив повідомляти уряд, якщо виникають питання з юридичним підтвердженням статусу учасника АТО, призначенням пільг тощо. Адже, за словами глави уряду, відомства звітують, що ніяких проблем щодо цих питань ніби немає.

"Мені би було дуже важливо і просив би, бо по нашим звітам усе чисто. І зброя поставляється, і гроші поставляються, і виплачується. У реальності, щоправда, зовсім по-іншому. І от тому така реальність з'ясовується тоді, коли їдеш туди до тих хлопців, коли заїжджаєш у лікарню. Ми провели ті кадрові зміни, які я як прем'єр-міністр можу провести в Міністерстві оборони, - звільнений перший заступник міністра оборони. Треба йти далі. Тому я буду особисто цим займатися і контролювати", - запевнив Яценюк.

Нагадаємо, прем'єр також розповів, що в Міноборони "загальмували" процес озброєння сил АТО важкою технікою та уточнив, за яких умов потрібно запроваджувати в Україні воєнний стан.

Залиште свій коментар

Вибір редакції