Росія через Раду безпеки ООН хоче тимчасово заборонити Україні відкривати вогонь проти терористів

Росія через Раду безпеки ООН хоче тимчасово заборонити Україні відкривати вогонь проти терористів

Сергій Лавров говорить, що Росія запропонує Радбезу ООН своє бачення вирішення конфлікту в Україні / Фото: Reuters

Сьогодні Російська Федерація, яка головує в Радбезі, внесе на розгляд проект резолюції.

Кремль хоче сьогодні внести на розгляд Ради безпеки ООН проект резолюції щодо припинення вогню в Україні, який передбачає створення гуманітарного коридору для виходу мирного населення із зон конфлікту і поставки гуманітарної допомоги.

Про це сьогодні заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров на прес-конференції в Москві, пише УНІАН.

"Росія сьогодні планує внести до Ради безпеки ООН проект резолюції, в ньому будуть міститися вимоги негайного припинення насильства і початку практичних переговорів з метою встановлення стійкого надійного припинення вогню", - сказав Лавров.

Він підкреслив, що також у проекті цієї резолюції буде міститися вимога негайно створити гуманітарні коридори, по яких мирні жителі зможуть вийти з району бойових дій, якщо вони цього захочуть.

Лавров зазначив, що РФ хоче, щоб Рада безпеки висунула вимогу не чинити перешкод виходу мирного населення із зон бойових дій і доставки у ці зони гуманітарної допомоги.

"Вважаємо принциповим підтвердити у рішенні Радбезу дієвість Женевських конвенцій та інших норм міжнародного гуманітарного права, вимагати їх виконання, включаючи всіляке сприяння діяльності міжнародного комітету Червоного Хреста, інших міжнародних гуманітарних організацій на Південному Сході України і вимагати недопущення будь-яких дій, які перешкоджатимуть виконанню даними гуманітарними співробітниками своїх функцій", - зазначив Лавров.

За його словами, цю ініціативу РФ свідомо сформулювала у деполітизованому руслі, націливши її на вжиття заходів, які дозволять негайно полегшити страждання мирного населення, на виконання Женевської заяви і "дорожньої карти ОБСЄ".

"Ми сподіваємося, що гуманітарний характер нашої ініціативи сприймуть у Раді безпеки ООН, і резолюцію візьмуть у негайне опрацювання", - підкреслив міністр закордонних справ Росії.

Нагадаємо, протягом червня Росія головуватиме в Радбезі ООН. Постійний представник РФ Віталій Чуркін уже пообіцяв "сюрпризи".

Повʼязані теми:

Наступна публікація