Росія через Раду безпеки ООН хоче тимчасово заборонити Україні відкривати вогонь проти терористів

Дата публікації
Перегляди
27к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Росія через Раду безпеки ООН хоче тимчасово заборонити Україні відкривати вогонь проти терористів

Сергій Лавров говорить, що Росія запропонує Радбезу ООН своє бачення вирішення конфлікту в Україні / Фото: Reuters

Сьогодні Російська Федерація, яка головує в Радбезі, внесе на розгляд проект резолюції.

Кремль хоче сьогодні внести на розгляд Ради безпеки ООН проект резолюції щодо припинення вогню в Україні, який передбачає створення гуманітарного коридору для виходу мирного населення із зон конфлікту і поставки гуманітарної допомоги.

Про це сьогодні заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров на прес-конференції в Москві, пише УНІАН.

"Росія сьогодні планує внести до Ради безпеки ООН проект резолюції, в ньому будуть міститися вимоги негайного припинення насильства і початку практичних переговорів з метою встановлення стійкого надійного припинення вогню", - сказав Лавров.

Він підкреслив, що також у проекті цієї резолюції буде міститися вимога негайно створити гуманітарні коридори, по яких мирні жителі зможуть вийти з району бойових дій, якщо вони цього захочуть.

Лавров зазначив, що РФ хоче, щоб Рада безпеки висунула вимогу не чинити перешкод виходу мирного населення із зон бойових дій і доставки у ці зони гуманітарної допомоги.

"Вважаємо принциповим підтвердити у рішенні Радбезу дієвість Женевських конвенцій та інших норм міжнародного гуманітарного права, вимагати їх виконання, включаючи всіляке сприяння діяльності міжнародного комітету Червоного Хреста, інших міжнародних гуманітарних організацій на Південному Сході України і вимагати недопущення будь-яких дій, які перешкоджатимуть виконанню даними гуманітарними співробітниками своїх функцій", - зазначив Лавров.

За його словами, цю ініціативу РФ свідомо сформулювала у деполітизованому руслі, націливши її на вжиття заходів, які дозволять негайно полегшити страждання мирного населення, на виконання Женевської заяви і "дорожньої карти ОБСЄ".

"Ми сподіваємося, що гуманітарний характер нашої ініціативи сприймуть у Раді безпеки ООН, і резолюцію візьмуть у негайне опрацювання", - підкреслив міністр закордонних справ Росії.

Нагадаємо, протягом червня Росія головуватиме в Радбезі ООН. Постійний представник РФ Віталій Чуркін уже пообіцяв "сюрпризи".

Наступна публікація