Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія доповіла ЄСПЛ, що український політв'язень Балух не голодує

РФ повинна була надати інформацію щодо чотирьох українських політв’язнів до 5 вересня.

На вимогу Європейського суду з прав людини уряд Росії надав інформацію про стан здоров'я чотирьох політичних в’язнів Станіслава Клиха, Володимира Балуха, Еміра-Усеїна Куку та Сергія Литвинова.

Про це йдеться у відповіді прес-служби ЄСПЛ на запит BBC News Україна.

До 5 вересня РФ повинна була надіслати ЄСПЛ інформацію про стан здоров'я зазначених українців та повідомити, чи наразі вони голодують.

"Уряд Росії відповів на питання суду щодо панів Клиха, Балуха, Куку та Литвинова. Росія надала інформацію, що ці чотири чоловіка регулярно оглядаються лікарями, отримують належну медичну допомогу та, що жоден з них зараз не здійснює голодування", - повідомили ВВС News Україна у прес-службі суду.

Однак в офісі уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової виданню заявили, що Володимир Балух голодує вже 172-й день.

Нагадаємо, політв'язня Балуха в окупованому Криму засудили до п'яти років колонії та грошового штрафу через нібито знайдені в його селі боєприпаси і вибухівку. Активіст 19 березня оголосив голодування. Правозахисники стверджують, що він став жертвою репресій за свою проукраїнську позицію – через прапор України на подвір'ї його будинку. МЗС України і США наполягають на звільненні російською владою українського активіста.

Мати Балуха, яка 9 серпня побувала на побаченні з сином, розповіла Кримській правозахисній групі, що українець сильно схуд і виглядає дуже погано. "Одні кістки та шкіра на кістках. Виглядає як дідок. Він ніколи мені не скаже, що у нього щось зі здоров'ям погано. Ніколи. Коли ми з ним говорили, поруч стояв поліцейський, а він при ньому нічого такого не скаже", - розповіла Наталія Балух та додала, що її син практично не приймає їжу.

Адвокат Балуха 5 вересня розповів, що ув'язнений українець відчуває сильні болі у печінці, проте медичної допомоги не отримує.

ВідеоАдвокати Балуха планують оскаржувати незаконний вирок кримських окупантів

Політв'язня самопроголошений кримський суд напередодні засудив до 5 років позбавлення волі та штрафу у рамках сфальшованої справи про побиття тюремника. Два роки тому кримчанина ув'язнили за проукраїнську позицію, за надуманим звинуваченням у зберіганні боєприпасів засудили до трьох з половиною років колонії. Бранець Кремля голодує на знак протесту, сьогодні - 110-й день, відколи Балух відмовився від їжі.

Адвокати Балуха планують оскаржувати незаконний вирок кримських окупантів

Залиште свій коментар

Вибір редакції