Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія хоче обміняти Савченко на "торговця смертю" і наркодилера - Інтерфакс

Бута і Ярошенко відбувають покарання у США.

Українку Надію Савченко, яку російський суд кинув за ґрати на 22 роки, можуть обміняти на групу росіян, у тому числі тих, які відбувають покарання в США . Це Віктор Бут і Костянтин Ярошенко.

"Наразі йдуть консультації, в тому числі по конфіденційним каналам, про можливість звільнення Савченко шляхом обміну. Російська сторона запропонувала список своїх співгромадян, в обмін на видачу яких готова звільнити Савченко", - сказало одне з джерел агентства Інтерфакс.

"Є серед них і росіяни, діяльність яких зазвичай не афішується. Обмін однієї людини на кількох практикувався і раніше. У випадку з Савченко йдеться про засуджену за особливо тяжкий злочин - вбивство двох російських громадян. Ті ж, на кого вона може бути обміняна, нікого не вбивали", - додало джерело.

Відео Надія Савченко худне щодня на півкілограма

"Поки я можу тільки констатувати, що ніяких дій не робилося, де-юре і де-факто зараз Савченко є засудженою", - сказав прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

Зазначимо, що суд визнав Бута винним за кількома пунктами звинувачення, в тому числі у змові з метою продажу зброї організації "Революційні збройні сили Колумбії — Армія народу". Західні засоби масової інформації називають Бута "торговцем смертю".

Костянтин Ярошенко був заарештований в Ліберії за звинуваченням у підготовці транспортування великих партій кокаїну, доставлений в США і 7 вересня 2011 американським судом засуджений на 20 років позбавлення волі.

Фотогалерея Савченко зобразила у детальних картах все, що відбулось у день її викрадення (5 фото)

Нагадаємо, що 22 березня російський суд ухвалив рішення засудити українську льотчицю Надію Савченко до 22 років ув'язнення. Надію визнали винною за трьома статтями: за "вбивство" присудили 18 років, за "замах на вбивство" мирних громадян – 4 роки і штраф за "незаконний перетин кордону". Таким чином у сукупності Росія хоче, аби Надія відсиділа 22 роки у тюрмі і сплатила 30 тисяч рублів штрафу.

Президент України Петро Порошенко прокоментував вирок російського суду та заявив про готовність обміняти Савченко на затриманих на Луганщині співробітників ГРУ. Судовий процес у Росії глава держави назвав "ганебним судилищем" і наголосив, що Україна ніколи не визнає вироку.

25 березня Рада національної безпеки і оборони затвердила санкційний список проти осіб, причетних до незаконного засудження в Росії української льотчиці Надії Савченко та інших українців.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції