Росія не дала Радбезу ООН ухвалити заяву щодо обстрілу Маріуполя - ЗМІ

Дата публікації
Росія не дала Радбезу ООН ухвалити заяву щодо обстрілу Маріуполя - ЗМІ

Через Росії Радбез ООН не прийняла заяву по кривавому обстрілу Маріуполя / ТСН.ua

У заяві засуджувалися "недавні провокаційні висловлювання сепаратистів" у зв'язку з обстрілом Маріуполя.

Російська делегація не дозволила Раді безпеки ООН ухвалити заяву щодо  ситуації в Маріуполі.

Про це з посиланням на заяву дипломата, який побажав залишитися анонімним, повідомляє Reuters.

У заяві, текст якої не дала прийняти Росія, засуджувалися "недавні провокаційні висловлювання сепаратистів" у зв'язку з обстрілом Маріуполя.

Інформагентство уточнило з посиланням на копію чернетки документа, що мова йшла про заяву ватажка самопроголошеної Донецької народної республіки Олександра Захарченко, в якій той оголосив про наступ на Маріуполь і від якого після оприлюднення кількості жертв обстрілу відмовився.

Інформацію про накладення Росією вето на цю заяву підтвердив у своєму твіттері представник великобританії і в Радбезі Лайалл Грант.

 

 

При цьому в прес-службі російського представництва ООН в неприйнятті заяви щодо Маріуполя звинуватила Великобританію, оскільки її делегація "наполягала на засудженні Радою окремих заяв ополченців".

Раніше генеральний секретар ООН Пан Гі Мун засудив кривавий обстріл Маріуполя, в результаті якого загинуло 30 людей і постраждали більше 90, і закликав усі сторони конфлікту на Донбасі дотримуватися мінських домовленостей.

Генсек ООН засудив фактичний відхід бойовиків від домовленостей про режим припинення вогню і заяви сепаратистів про ймовірних подальших наступах з метою захоплення нових територій, і зазначив, що "це є порушенням їхніх зобов'язань згідно з мінськими домовленостями".

Нагадаємо, Росія володіє правом вето в Радбезі ООН.

Наступна публікація