Росія не займається повзучою анексією Донбасу – постпред РФ в ООН про видавання паспортів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Небензя не вважає видачу паспортів порушенням Мінських домовленостей.

Постійний представник РФ при ООН Василь Небензя заявляє, що його країна не займається повзучою анексією окупованих районів Донбасу, видаючи російські паспорти жителям цих районів.

Про це він заявив під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаному 25 квітня для обговорення цього питання.

"У внутрішні справи [України] ми не втручаємося і повзучою анексією не займаємося. Ми лише даємо можливість людям нарешті кардинально вирішити життєво важливі для них проблеми, тому що київська влада ці проблеми вирішувати відмовляється", - цитує російського дипломата ТАСС.

ВідеоНа Радбезі ООН Москву вкотре закликали припинити фінансову та військову підтримку сепаратистів

Головна подія пізнього вечора - Радбез ООН з українського питання у Нью-Йорку. "Досить закликати обидві сторони дотримуватися Мінських угод, якщо порушує їх лише одна сторона - Росія" - це одна з тез, з якою Київ зібрав це позачергове засідання. Причина - путінський указ про російські паспорти для жителів окупованого Донбасу.  

На Радбезі ООН Москву вкотре закликали припинити фінансову та військову підтримку сепаратистів

Небензя заявляє, що рішення президента РФ Володимира Путіна видавати російські паспорти на Донбасі є "гуманітарним заходом", спрямованим на вирішення базових прав мешканців цих територій.

"Росія зацікавлена в процвітанні братньої України. Власне, указ президента [Росії Володимира Путіна] і був спрямований на те, щоб забезпечити тим громадянам, які опинилися в жахливих важких умовах, можливості соціального захисту", – сказав постпред РФ.

При цьому Небензня запевняє, що указ про видачу російських паспортів "ніяк не стосується Мінських домовленостей і ні в якому разі не заважає Україні, Донецьку і Луганську ці домовленості виконувати".

Нагадаємо, 24 квітня президент Росії Володимир Путін своїм указом спростив процедуру надання російського громадянства жителям самопроголошених так званих "ДНР" і "ЛНР". Українські дипломати висловили рішучий протест проти цього. Президент Петро Порошенко виступив із терміновим зверненням щодо цієї ситуації. Дії РФ засудили і в штабі переможця президентських виборів Володимира Зеленського. В українському уряді закликали мешканців окупованих територій не приймати російські паспорти.

Залиште свій коментар

Вибір редакції