Росія офіційно заявила про висилку українського консула, а в МЗС повідомили деталі затримання

Росія офіційно заявила про висилку українського консула, а в МЗС повідомили деталі затримання

Фото: pixabay.com

Консул повинен покинути територію РФ до 22 квітня.

Російська Федерація офіційно заявила про висилку українського консула Олександра Сосонюка, який вчора був затриманий в Санкт-Петербурзі.

Про це заявили в Міністерстві закордонних справ РФ.

Також в МЗС Росії викликали тимчасового повіреного у справах України в Російській Федерації Василя Покотила.

"З російської сторони було вказано на неприпустимість подібного роду діяльності, несумісної зі статусом консульського співробітника і завдає шкоди інтересам національної безпеки Російської Федерації. Було оголошено про небажаність його перебування на території Росії і рекомендовано покинути її межі протягом 72 годин, починаючи від 19 квітня ц. р", - заявили в МЗС.

Своєю чергою, заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін в коментарі Громадському радіо заявив, що при затриманні представника українського консульства в Санкт-Петербурзі Олександра Сосонюк росіяни зробили вигляд, що не впізнали дипломата.

"Вчора ми зіткнулися фактично з нападом правоохоронних органів РФ на нашого співробітника. Вони зробили вигляд, що не впізнали представника українського консульства. Ми абсолютно не сприймаємо подібний шантаж і практику провокацій, яка стає все грубішою. Обов'язок нашої держави - зробити все можливе для безпеки іноземних дипломатичних установ, навіть якщо йдеться про установи в державі-агресора. Водночас, якщо російська сторона оголосить нашого співробітника персоною нон-грата, ми будемо змушені так само дієво реагувати на цей провокаційний крок з боку РФ", - сказав Єнін.

Як повідомлялося, ФСБ Росії на кілька годин затримало в Санкт-Петербурзі консула України в цьому місті Олександра Сосонюка. Дипломат нібито був затриманий "на місці злочину 16 квітня під час отримання інформації закритого характеру від росіянина", повідомили журналістам у Центрі громадських зв'язків (ЦГЗ) ФСБ. 

Наразі український консул перебуває на території української консульської установи.

Речник МЗС Олег Ніколенко вже назвав дії російської Федеральної служби безпеки провокацією щодо України. У відповідності до існуючої практики та на основі принципу взаємності українська сторона готує відповідь", - сказав він.

Новини світу: США висилають із Вашингтона російських дипломатів

Новини світу: США висилають із Вашингтона російських дипломатів

Повʼязані теми:

Наступна публікація