Росія планує масштабну дестабілізацію в Києві, регіонах та загострення на Донбасі – СБУ

Провокації можуть розпочатися вже 15 листопада.

Найближчого вівторка, 15 листопада, у Києві можливе проведення акції банківських вкладників, а 17 листопада – акції проти підвищення комунальних тарифів. Ці заходи нині готують спецслужби Росії, аби розпочати повномасштабну дестабілізацію в Україні. Разом із подіями в столиці можуть спробувати дестабілізувати ситуацію в регіонах, а на Донбасі розгорнеться повномасштабна війна.

Про це сьогодні, 11 листопада, заявив, начальник Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України Анатолій Дублик, передає УНІАН. Інформацію про дестабілізацію отримали від розвідки та з інформації, вилученої із поштової скриньки радника президента РФ Владислава Суркова.

"Елементом плану є посилення (на Донбасі) напруги, доведення інтенсивності обстрілів до найвищого за останній рік рівня, провокування наших бійців до локальних бойових сутичок. Ця тенденція вже також чітко фіксується на лінії зіткнення", – зазначив Дублик.

Він говорить, що мета ворога – "загнати українську владу у так званий "глухий кут" і вести наступ на двох напрямках: зовні – це Донбас, і так само зсередини – дестабілізація, використовуючи при цьому важку соціальну ситуацію в державі".

Також у листопаді-грудні російські та проросійські провокатори спробують розбурхати регіони. Там планують проведення сесій кількох обласних рад, які під гаслами децентралізації вимагатимуть запровадження "практики договірних відносин між Кабінетом міністрів та місцевими радами".

"Як відомо, низка обласних рад уже і раніше ухвалила такі рішення. Служба безпеки, відповідно до чинного законодавства, відреагувала на такі порушення, і в результаті порушено кримінальне провадження", – сказав Дублик.

Процесуальні дії у цих справах ще тривають.

Провокатори також запланували провести в регіонах збори та форуми громад, а потім – підсумковий всеукраїнський форум місцевих рад.

"Прямих вимог федералізації не передбачається. Натомість обрана стратегія "повзучої ерозії" центральної влади. Аби створити умови для того, щоб паралізувати органи центральної влади, знаючи, що внесення зміни до Конституції потребує відповідного часу з певними тривалими ухваленнями", – уточнив представник СБУ.

Крім того, зрежисовані Москвою протести та масові акції мають спровокувати дострокові парламентські вибори в Україні для приведення до влади проросійських сил та зміни зовнішньополітичного курсу держави.

Нагадаємо, раніше українські хакери "КіберХунта" заявили, що нібито отримали доступ і повністю контролюють листування у пошті помічника президента Росії Владислава Суркова.

Також вони виклали "план дій" щодо дестабілізації ситуації на Закарпатті та надання регіону федерального статусу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: