Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Росія почала більш відверто розмовляти про миротворців на Донбасі – Волкер

Американець чекає на конкретні пропозиції з боку РФ.

У розмові спеціального представника Державного департаменту Сполучених Штатів Америки у справах України Курт Волкер та помічника президента РФ Владислава Суркова почала набувати конкретніших обрисів тема запровадження міжнародного миротворчого контингенту на контрольованих проросійськими терористами територіях Донецької і Луганської областей. Американський учасник переговорів констатував зростання відкритості російської позиції в цьому питанні, повідомляє УНІАН.

Волкер зауважив, що мав з Сурковим "дуже детальну дискусію про те, як ми з сьогоднішнього стану дійдемо до миротворчих сил, які матимуть контроль над територією і створять умови для виконання Мінських домовленостей і проведення виборів". "У нас була досить відкрита дискусія про те, як це може виглядати, було більше відкритості з російської сторони", - підкреслив Волкер.

ВідеоРосія змінила свою позицію щодо миротворців на Донбасі після зустрічі з Куртом Волкером

Після зустрічі з представником Сполучених Штатів у Дубаї представник Кремля Владислав Сурков заявив буквально таке: нинішній пакет американських пропозицій виглядає "придатним для реалізації". За словами Суркова, є детальний план розгортання миротворчої місії, прив'язаний до реалізації політичних пунктів Мінських угод.

Росія змінила свою позицію щодо миротворців на Донбасі після зустрічі з Куртом Волкером

"У нас було обговорення, як це може працювати на практиці. Ми повинні мати миротворців на всій території, щоб було можливим провести вибори. Вибори будуть тоді, коли миротворча місія буде забезпечувати безпеку. Щоб це сталося, з точки зору логістики, треба подумати, як це зробити. З іншого боку, українська сторона повинна виконати кроки, які потрібні в рамках Мінських домовленостей", - деталізував Волкер. За його словами, основною проблемою є розбіжність у поглядах Москви та Києва на послідовність впровадження положень угоди в Мінську. "Росія хоче бачити від України політичні кроки вже зараз. Українці кажуть, що вони не можуть це зробити, тому що немає безпеки, фізично ми не можемо провести вибори в такому середовищі, ми не можемо зробити подальші кроки по спеціальному статусу без того, щоб була призначена місцева влада і так далі. Це було замкнене коло. І ідея миротворчої місії полягає в тому, щоб створити безпечну зону, де будуть зроблені всі політичні кроки", - пояснив представник Держдепу США.

Разом із тим він наголосив, що наразі зарано говорити про конкретику, отже такі питання, як кількість миротворчого контингенту, навіть не порушувалися. "Ми намагаємося визначити, яким буде правильний мандат", - зазначив Волкер. І додав, що Америка не надавала ніяких конкретних планів на розгляд росіян, натомість чекає на пропозиції з РФ. "Росія повернеться до нас з пропозиціями, як це зробити. Ми з нетерпінням хочемо подивитися, як вони це бачать, і тоді ми побачимо, що вони реально мають на увазі", - пояснив дипломат.

Залиште свій коментар

Вибір редакції