Росія поскаржилася до СОТ через обмеження щодо своїх компаній з боку України

Росія поскаржилася до СОТ через обмеження щодо своїх компаній з боку України

Фото: Reuters

У РФ обмеження з боку України називають "порушенням міжнародного права".

Росія направила до органу з вирішення спорів Світової організації торгівлі запит на проведення консультацій через обмеження щодо російських компаній з боку України.

Про це повідомив у суботу, 20 травня, глава Мінекономрозвитку РФ Максим Орєшкін в Ханої після зустрічі з главою СОТ Роберто Азеведо, яка відбулася в рамках зустрічі міністрів торгівлі країн АТЕС, передає "Інтерфакс".

"Російське представництво при СОТ у Женеві направило до органу з вирішення спорів СОТ і уряду України запит на проведення консультацій у зв'язку з обмеженнями, заборонами, особливими вимогами і процедурами щодо російських товарів, послуг та осіб на українському ринку, а також щодо транзиту через Україну, які постійно вводяться від 2014 року", — сказав Орєшкін.
 

Російський міністр додав, що про це він також повідомив главі СОТ на зустрічі.

Орєшкін заявив, що Україна "системно і свідомо порушує свої міжнародні зобов'язання, ігноруючи правила міжнародної торгівлі, інші норми міжнародного права, зобов'язання щодо транспарентності процедур розробки та введення заборон та інших обмежень у торгівлі".

"Йдеться, зокрема, про заборони на ввезення з Росії м'ясних і молочних продуктів, риби, вино-горілчаних виробів, обладнання для залізниць, добрив, і багатьох інших товарів. Особливі процедури застосовуються при ввезенні російських книг та іншої друкованої продукції. Особливий режим оподаткування застосовується при ввезенні б/в російських автомобілів. На території України забороняється або дискримінаційним чином обмежується діяльність сотень російських компаній — виробників і постачальників товарів і послуг. Серед них — машинобудівники, банки, постачальники різних послуг, у тому числі в мережі Інтернет, постачальники програмного забезпечення, авіакомпанії і багато інших. Спеціальний екологічний, санітарний, фітосанітарний і ветеринарний контроль введений щодо російських харчових продуктів, виробів легкої промисловості, косметики, побутової хімії та інших російських товарів", — перерахував міністр перелік обмежень щодо РФ.

"Російським компаніям заборонено брати участь у приватизації, що є ще одним великим порушенням українських зобов'язань у СОТ. Так само ми класифікуємо обмеження на операції з українською валютою, заборону на акредитацію журналістів російських новинних агентств та інших ЗМІ", — додав міністр економрозвитку РФ.

Російський запит, за словами міністра, охоплює в цілому сотні елементів українських нормативних актів і стосується порушень низки базових угод СОТ.

Відповідно до процедур СОТ, запит на проведення консультацій є першим етапом під час подачі позову. Протягом двох місяців, згідно з правилами СОТ, повинні бути проведені консультації з урядом України з метою пошуку взаємоприйнятного вирішення ситуації, що склалася.

"У випадку, якщо консультації не дадуть очікуваного результату, ми маємо право почати другу стадію спору — передачу справи на розгляд групи експертів", — пояснив Орєшкін.

Нагадаємо, 15 травня президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення РНБО від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" щодо низки російських компаній. За інформацією, що міститься у додатку до рішення РНБО, пропонується терміном на три роки заблокувати активи російських сайтів "ВКонтакте", "Одноклассники", "Мейл.ру" та "Яндекс" та заборонити інтернет-провайдерам надавати доступ до вказаних ресурсів. Загалом ідеться про понад 460 російських компаній.

Кожен українець, який відмовляється від «ВКонтакте», завдає збитків російській економіці – Сіманський

Кожен українець, який відмовляється від «ВКонтакте», завдає збитків російській економіці – Сіманський

Повʼязані теми:

Наступна публікація