Росія повинна негайно відпустити полонених українських моряків - Коціянчич

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Європі вважають, що дії РФ у Керченській протоці є неприпустимими.

Росія повинна негайно звільнити захоплені у Керченській протоці кораблі та їхні екіпажі і забезпечити поранених медичною допомогою.

Про це заявила речниця голови Європейської дипломатичної служби Майя Коціянчич, повідомляє "Радіо Свобода".

"Небезпечна ескалація напруги в Азовському морі, чому ми є свідками, включно із затримкою українських кораблів, їхні обстріли Росією та поранення кількох українських військових є неприпустимими. Ми очікуємо, що Росія негайно звільнить кораблі й їхні екіпажі та надасть пораненим необхідну медичну допомогу", – сказала вона.

ВідеоЄС закликає Росію негайно відкрити Керченську протоку

Україна закликає Євросоюз відреагувати на агресію Росії новими санкціями. ЄС вже закликав Росію негайно відкрити Керченську протоку та нагадав про незаконність будівництва мосту та невизнання анексії Криму.

ЄС закликає Росію негайно відкрити Керченську протоку

За словами Коціянчич, Євросоюз також очікує від Росії відкриття шляху для мореплавства всіх суден.

"Верховний представник ЄС із закордонних справ Моґеріні продовжить займатися цією проблемою, щоб реагувати на неї у ширшому міжнародному контексті. Вона, як і всі ми, сприймає те, що сталося, дуже серйозно, ситуація в Азові для нас нині є найвищим пріоритетом", – запевнила дипломатка, зазначивши, що країни-члени ЄС найближчим часом зберуться на черговому засіданні Політичного та безпекового комітету для розгляду цієї ситуації.

Окремо Коціянчич наголосила, що європейський блок не визнає та ніколи не визнає незаконної анексії Криму Росією.

Нагадаємо, вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на українські і захопили, при цьому поранивши щонайменше шістьох моряків.

Через напад російського флоту президент України Петро Порошенко терміново скликав військовий кабінет, а Україна ініціювала позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

На засіданні військового кабінету та РНБО вирішили запровадити в Україні воєнний стан на два місяці. Остаточне рішення має ухвалити Верховна Рада.

Президент України Петро Порошенко уже заявив, що запровадження воєнного стану не є оголошенням війни, не передбачатиме мобілізації чи обмеження конституційних прав та свобод.

Залиште свій коментар

Вибір редакції