Росія розраховує, що її статус в Радбезі ООН допоможе їй уникнути відповідальності за агресію – Зеркаль

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

РФ намагається вести власну "шалену геополітику", не рахуючись з правилами та нормами.

Росія, як постійний член Ради безпеки ООН, вважає себе практично недоторканною і цинічно розраховує на свою безкарність за грубі порушення міжнародного права, враховуючи обмеженість міжнародно-правових інструментів, які можуть бути застосовані до її поведінки.

Про це заявила заступник міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль, пише DT.UA.

Зазначається, що РФ намагається вести власну "шалену геополітику", не рахуючись з правилами та нормами. Зокрема, цю позицію російська сторона продемонструвала під час березневих слухань у Міжнародному суді ООН.

"Суть такої поведінки дуже проста: "Ми робимо все так, щоб нам за це нічого не було, для цього стверджуємо і доводимо, що нас тут немає". "Зелені чоловічки", "Бук", зброя — все це з'являлося на території України з Росії, яка продовжує запевняти світ, що вона тут ні до чого.", - йдеться в статті Зеркаль.

Зеркаль також вказує, що Москва розраховує на свій статус постійного члена Ради Безпеки ООН і обмеженість інструментів міжнародного права.

"Росія як постійний член РБ ООН вважає себе майже недоторканною і розраховує на безкарність, з огляду на обмеженість міжнародно-правових інструментів, що можуть бути застосовані до її поведінки. Розрахунок цинічний, але небезпідставний. Хіба вдалося Грузії притягнути Росію до відповідальності? На жаль, відповідь — ні", - підкреслює заступник голови МЗС.

За її словами, саме на такий сценарій розраховує Росія і у випадку з Україною, оскільки знає, що може заблокувати в Радбезі ООН будь-яку резолюцію, як це було з резолюцією, якою передбачалося створення спеціального трибуналу з "Боїнгу" МН17.

Нагадаємо, 19 квітня Міжнародний суд ООН у Гаазі не задовольнив прохання України про попередні заходи стосовно Росії щодо порушення нею Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму. Але разом із тим суд погодився запровадити запобіжні заходів проти РФ для захисту національних меншин в Криму за позовом України. 

Зокрема, Україна звинувачує Росію у порушенні одразу кількох конвенцій ООН — насамперед конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.

Позов до суду в Гаазі Україна подала 16 січня 2017 року.

Україна в рамках позову до Росії просила Міжнародний суд ООН ввести тимчасові заходи, спрямовані на запобігання продовження порушень прав людини з боку РФ в період розгляду судом справи по суті з метою захисту цивільного населення під тимчасово окупованому Криму і на Донбасі. 

Відео Суд в Гаазі відмовив у тимчасових заходах проти Росії за конвенцією проти фінансування тероризму

Залиште свій коментар

Вибір редакції