"Росія шантажує керівництво низки країн голодом": Єрмак розповів, як протидіє Україна

Дата публікації
Перегляди
3723
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Росія шантажує керівництво низки країн голодом": Єрмак розповів, як протидіє Україна

Фото: Офіс президента України

Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що на сьогодні Росія шантажує керівництво низки країн голодом та усю світову спільноту – ще більшим зростанням цін на продовольство. Україна ж робить усе можливе для запобігання світовій продовольчій кризі.

Необхідно розблокувати порти України. Адже сьогодні світова продовольча безпека залежить від них та безпечного судноплавства у Чорному та Азовському морях.

Про це голова ОП розповів на брифінгу 28 червня.

"До війни Україна щороку експортувала понад 50 мільйонів тон зерна. І чверть цього обсягу йшла в країни Африки. Однак зараз ми не можемо цього робити. Сьогодні Росія шантажує керівництво низки країн голодом та усю світову спільноту – ще більшим зростанням цін на продовольство. Україна ж робить усе можливе для запобігання світовій продовольчій кризі", – сказав Єрмак.

За його словами, Офіс президента разом з урядом продовжують наполегливо працювати над вирішенням проблеми експорту українського зерна. Це відбувається у тісній співпраці з іноземними партнерами. Цей пункт був на порядку денному і саміту "Великої сімки". 

"Наші урядовці відпрацьовують додаткові логістичні маршрути, але цього недостатньо. Ми маємо розблокувати наші порти. Сьогодні світова продовольча безпека залежить від них та безпечного судноплавства у Чорному та Азовському морях. Тут ми опрацьовуємо різні варіанти. Я підтримую постійний контакт з цього питання з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутьєрішем. Офіс президента працює тут в тісній координації з МЗС Міністерством інфраструктури, Мінфіном, Міністерством сільського господарства на нашими військовими", – розповів керівник ОП.

Він наголосив, що найбільшу загрозу російська зернова блокада становить продовольчій безпеці низки африканських держав. Водночас російська пропаганда звинувачує в дефіциті саме Україну. 

"Блокування постачань продовольства з України – це не лише неринкова конкуренція. Знищення та обмеження доступу продовольства – це злочин проти людяності. Росія має довгу історію використання штучного голоду як зброї та політичного інструменту. У 21-му сторіччі вона веде загарбницьку війну типово для колоніальних імперій 19-го і 20-го сторіч – із геноцидом, знищенням мови та культури. Африканські народи знають, що це таке. Тому ми розраховуємо, що вони стануть на бік України", – зауважив Єрмак.

Брифінг керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака за 28 червня

Брифінг керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака за 28 червня

Нагадаємо, напередодні саміту НАТО генсек Єнс Столтенберг заявив, що за спричинені війною в Україні високі ціни на енергетику і продовольство несе відповідальність президент РФ Володимир Путін.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Автор
Тетяна КурпітаТетяна Курпіта
Дата публікації
Перегляди
3723
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація