Росія штучно змінює демографічний склад анексованого Криму - Тука

Він наголосив, що окупанти повторюють кроки радянської влади.

Росія постійно нарощує військовий потенціал на території анексованого півострова Крим, що може стати загрозою не лише з точки зору можливої агресії Росії на материкову частину Україну, а й з точки зору змін етнічного складу населення даного регіону. 

Про це заявив заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука 13 червня під час щорічної зустрічі з європейськими партнерами у рамках діалогу з питань прав людини між Європейським Союзом і Україною, інформує прес-служба відомства.

"Величезне питання – збільшення військового потенціалу Росії на території Криму. Росія завозить велику кількість кадрових військових. Зрозуміло, що родини переїжджають  в Крим жити разом з військовими. Переїжджають не на день і не на два. Таким чином Росія повторює кроки Радянського Союзу – штучно змінює демографічний склад цілого регіону. Це неприпустимо. Це грубе порушення міжнародного законодавства", – наголосив Тука.

Також він додав, що Росія блокує українські сайти, які надають громадянам на анексованих територіях можливість вивчати українську мову, літературу, історію, готуватись до складання іспитів в українські вищі навчальні заклади.

Раніше в ООН заявили, що Кремль порушує положення Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, змушуючи мешканців анексованого Криму до військової служби у лавах РФ. На військову службу окупанти плануюють призвати до 2 400 чоловіків. 

Залиште свій коментар